تحقیق در مورد فعال نمودن و غير فعا ل نمودن يک Connection 10 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل : .DOC ( قابل ويرايش و آماده پرينت ) تعداد صفحه : 9 صفحه قسمتی از متن .DOC : فعال نمودن و غير فعا ل نمودن يک Connection بمنظور فعال نمودن و يا غير فعال نمودن يک Connection می توان بصورت تلويحتحقیق در مورد فعال نمودن و غير فعا ل نمودن يک Connection 10 ص |1555334|arshad100|تحقیق در مورد فعال نمودن و غیر فعا ل نمودن یک Connection 10 ص ,فعال نمودن و غیر فعا ل نمودن یک Connection 10 ص,دانلود تحقیق در مورد فعال نمودن و غیر فعا ل
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق در مورد فعال نمودن و غير فعا ل نمودن يک Connection 10 ص هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .DOC ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 9 صفحه

قسمتی از متن .DOC :

فعال نمودن و غير فعا ل نمودن يک Connection بمنظور فعال نمودن و يا غير فعال نمودن يک Connection می توان بصورت تلويحی عمليات فوق را با فراخوانی متدهای يک شی که از Connection استفاده می نمايند انجام و يا با صراحت و بکمک متدهای Open و يا Close اقدام به فعال نمودن و يا غير فعال نمودن Connection نمود . متدهای Open و Close دو متد اوليه برای هر Connection می باشند .

متد Open با استفاده از اطلاعات موجود در خصلت ConnectionString ، با يک منبع داده ارتباط و يک ارتباط فعال شده را ايجاد خواهد کرد .

متد Close باعث غير فعال شدن Connection می گردد .

لازم است به اين نکته اشاره گردد که بستن ( غير فعال نمودن ) يک Connection امری لازم و ضروری است ، چراکه اکثر منابع داده صرفا" تعداد محدودی از ارتباطات فعال را حمايـت نموده و در ضمن ارتباطات فعال ، منابع با ارزش سيستم را اشغال و حجم عملياتی بر روی سيستم را افزايش خواهند داد .

فعال نمودن و غير فعال نمودن صريح يک Connection استفاده صريح از متدهای Open و Close بمنظور فعال نمودن و يا غير فعال نمودن Connection توصيه و دارای مزايای زير است :

کد نوشته شده دارای خوانائی بمراتب بيشتری خواهد بود .

اشکال زدائی برنامه ها با سرعت مطلوبی انجام خواهد شد .

موثرتر می باشد.

پس از استفاده Connection ، لازم است که ارتباط ايجاد شده غير فعال گردد . بدين منظور، می توان از متدهای Close و يا Dispose مربوط به شی Connection استفاده نمود. متد Close ، تراکنش های بلاتکليف را تعيين تکليف نموده و در ادامه ارتباط را غير فعال می نمايد . در موارديکه Pooling فعال شده باشد ، متد فوق باعث آزادسازی ارتباط ايجاد شده از Connection pool می گردد . فراخوانی متد Close توسط يک برنامه می تواند چندين مرتبه صورت پذيرد.

فعال نمودن و غير فعال نمودن تلويحی يک Connection در صورت استفاده از DataAdapters ، ضرورتی به فعال نمودن و يا غير فعال نمودن يک Connection وجود نخواهد داشت . زمانيکه يکی از متدهای مربوط به اشياء فوق ، فراخوانده می گردد ( مثلا" متد Update و يا Fill مربوط به شی SqlDataAdapter ) ، متد مورد نظر بررسی لازم در خصوص فعال بودن ارتباط را انجام و در صورتيکه ارتباط فعال نشده باشد ، SqlDataAdapter ارتباط را فعال و پس از انجام عمليات مورد نظر ، ارتباط را غير فعال خواهد نمود .

مثال : در صورتيکه يک DataSet داده خود را از چندين جدول متفاوت که در بانک اطلاعاتی مشابه قرار دارند ، دريافت می نمايد ،صرفا" يک Connection وجود داشته و دارای چندين DataAdapters خواهيم بود (هر DataAdapters مرتبط با يک جدول ) . در صورتيکه Connection بصورت تلويحی ( عدم استفاده صريح از متدهای Open و Close ) فعال و يا غير فعال گردد ، در زمان پر نمودن اطلاعات در Dataset ، ارتباط با منبع داده چندين مرتبه فعال و يا غير فعال خواهد شد . در چنين مواردی مناسب است که در ابتدا Connection با صراحت فعال و پس از فراخوانی متدهای Filling مربوط به چندين DataAdapters ، ارتباط ايجاد شده با منبع داده را با بکارگيری متد Close و باصراحت غير فعال نمود .

استفاده از متد Dispose زمانيکه يک Connection غيرفعال می گردد ، جريان اطلاعات به و يا از منبع داده غير فعال می گردد. در چنين حالتی ، منابع غيرمديريت يافته استفاده شده توسط شی Connection ، آزاد نخواهند گرديد.در صورتيکه Connection pooling فعال شده باشد ، عمليات آزاد سازی Connection از Pool نيز انجام خواهد شد. اشياء SqlConnection و OleDbConnection دارای يک متد Dispose بوده که از آن بمنظور آزادسازی منابع غيرمديريت يافته استفاده می گردد . با فراخوانی متد Dispose ، عمليات حذف Connection از Connection pool نيز انجام خواهد شد .

مثال : استفاده از متد Dispose در مثال زير، يک شی SqlConnection ايجاد و در ادامه با استفاده از متد Open فعال و سپس بمنظور غيرفعال نمودن Connection و آزاد سازی منابع استفاده شده توسط Connection از متد Dispose استفاده و در نهايت شی مورد نظر به Nothing مقداردهی شده است .

نحوه استفاده از متد Dispose

تعريف و نمونه سازی يک شی جديد SqlConnection

Dim cnNorthwind AS New