تحقیق در مورد كاربرد تئوري فقدان

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت ) تعداد صفحه : 17 صفحه قسمتی از متن .doc : كاربرد تئوري فقدان مراقتحقیق در مورد كاربرد تئوري فقدان |1638371|arshad100|تحقیق در مورد کاربرد توری فقدان ,کاربرد توری فقدان,دانلود تحقیق در مورد کاربرد توری فقدان ,کاربرد,توری,فقدان
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق در مورد كاربرد تئوري فقدان هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 17 صفحه

قسمتی از متن .doc :

كاربرد تئوري فقدان مراقبت از خود orem و يك لاسازي زبان پرستاري به يك موردخانم ديابتي.

مقدمه

هر چه ميانگين طيف سني گسترده مي‌شود. افراد بيشتري در حال مبارزه با بيماريهاي مزمني همچون ديابت هستند كه به صورت اپيدمي با بيش از 20 ميليون نفر مبتلا در ايالات متحده تبديل شده است. انجمن ديابت آمريكا (ADA) تخمين مي‌زند كه سالانه براي يك ميليون نفر تشخيص ديابت گذاشته خواهد شد. عوارض طولاني مدت ديابت هم براي بيمار و هم براي سيستم درمان هزينه بر و گران هستند. طي دهه گذشته، مطالعات رويديابت بيشتر روي جنبه داروئي و مداخلات به نحوه زندگي متمركز بوده است. مستندات جديد در چشم انداز آينده مراقبت از ديابت، نياز به يك مراقبت حرفه‌اي براي بررسي و توانا ساختن افراد براي مراقبت از خود در اين بيماري را تائيد مي‌كنند. جهت اهداف اين مطالعه موردي، ارزيابي سلامت توسط پرستاران، توسط Fuller و Schaller- Ayes بعنوان يك فرايند سازمان دهي شده براي جمع آوري و تحليل اطلاعات تعريف شد تا بتوان در مورد سلامت و فرايند زندگي بيماران، خانواده‌ها و جوامع قضاوت نمود. همچنين ارزيابي شامل تغيير تئوري، تشخيص مداخله و ن تايج عملي و كاربرد تئوري بود تا در مورد مشكلات مرتبط با كار تصميم گيري كرد.

برنامه مراقبت با استفاده از يك قالب كاري را فراهم كرد كه با موقعيتهاي سلامت خاص سازگار است. يك مطالعه موردي از يك بيمار مبتلا به ديابت نوع II استفاده شد تا كاربرد تئوري فقدان مراقبت از خود orem و تفسير يكسان سازي زبان پرستاري در مراقبت از اين بيمار را شفاف سازد. استفاده از اين پايه فرضيه‌اي و زبانهاي پرستاري. اثرات بيماري را روي فرد و نيازها و پاسخهاي مختلف فردي را روشن مي‌كند پرستاري كه از بيمار خانه stellac مراقبت مي‌كند يك متخصص پرستاري بالينياست.( CNS))

مطالعه موردي و كاربرد تئوري orem

Stellac يك خانم 49 ساله مجرد، ايتاليائي ـ امريكائي است كه 10 سال ديابت نوع 2 داشته است. اخيراً او دچار علايم عوارض ديابت مانند درد و كرختي در هر دو اندام تحتاني شده stella توسط دكتر مراقبت‌هاي اوليه ويزيت شد و به نوروپاتي دردناك در اندام تحتاني‌اش به جراح عروق ارجاع شد. جراع بيماري عروق محيطي را رد كرد و stella را به يك پرستار متخصص باليني CNS كه در دفتر جراح عروق كار مي‌كرد. براي آموزش مهارت مراقبت از خود در ديابت ارجاع كرد.

براي يك قالب كاري قابل فهم و مدلهائي كه برنامه و تفسير از مراقبت را بصورت يك كار حرفه‌اي را نشان دهند. تئوري فقدان مراقبت از خود orem يك قالب كاري تئوريك را براي راهنمائي دستيار بيمار ديابتي تهيه كرد تا به نيازهاي مراقبت از خود دست يابد.

روابط بين فردي ما بين پرستار و بيمار و خانواده‌اش، بيمار و خانواده را قادر مي‌سازد تا در مشكلات سلامت نقش مسئولانه‌اي داشته باشند. اين ارزيابي و برنامه مراقبتي چهار مفهوم orem را به ارتباط با بيمار (مراقبت از خود، خدمات مراقبت از خود، نيازهاي درماني مراقبت از خود، و فقدان مراقبت از خود) و همچنين در مفهومي كه مربوط به پرستار و نقش او است. (خدمات پرستاري و سيستم پرستاري) را بكار مي‌گيرد. بعلاوه ساير شرايط مرتبط بنام عوامل متغير پايه شامل: سن ، جنس، وضعيت تكامل، وضعيت سلامت، آگاهي اجتماعي فرهنگي. عوامل سيستم مراقبتي عناصر سيستم خانواده، شيوه‌هاي زندگي، عوامل محيطي و دسترسي به منابع استفاده از ايده‌هاي تئوري پرستاري orem همراه با تئوريهاي حد واسط به ارتباط با ارتقاء سلامت مي‌تواند راهنماي خوبي براي ارزيابي سلامت، انتخاب ؟؟ متناسب با سلامت و انجام مداخلات پرستاري باشد.

ارزيابي عملي الگوي سلامت ممكن، شامل الگوهاي ارتقاي سلامت و ارزيابي سيستمهاي خانواده براي توانمندي stellav در مراقبت از خود در اين بيماري مزمن ضروري بود توانمندي‌ها، محدوديتها وسايل غير قابل حل شخصي تمام اعضاء خانواده مورد ارزيابي قرار گرفت. در مقابله با يك بيماري مزمن مانند ديابت، درجه بيماري، ميزان پيشرفت آن و نتايج مورد انتظار همه به پاسخهاي خانواده بستگي داشته و هم آنرا تحت تاثير قرار مي‌دهد. بررسي خانواده stella به CNS كمك كرد تا با او و خانواده‌اش در انتخاب دقيق‌تر تشخيص پرستاري و مناسب‌ترين مداخله و نتايج پرستاري همكاري نمايد.

مراقبت از خود

ايده orem در مورد مراقبت از خود، يا انجام فعاليتهاي افراد براي حفظ بهداشت، حيات و سلامت معمولا داوطلبانه است مراقبت مبتني به خانواده پايه مسئوليت پذيري استوار است كه افراد حرفهاي نمي‌توانند آنرا به تنهايي انجام داده و نمي‌دانند كه چه چيزي براي بيمار بهترين است. لذا خانواده تاثير قابل ملاحظه‌ي روي رژيم درماني هر بيمار دارد و همچنين قرار گرفتن در جمع خانواده توانائي‌هاي فرد را براي مراقبت از خود تحت تاثير قرار مي‌دهد. مراقبت از خود مشاركت مداوم stella در سلامت، بهداشت و حضور خودش است و يك عملكرد منظم فردي است كه شامل فعاليتهائي مي‌شود كه در جهت تعديل سلامت، عملكرد و بهبودي انجام مي‌شوند.

Stella يك تحصيل كرده است كه در يك شركت كوچك در نزديكي خانه‌اش بعنوان متصدي اعتبارات مشغول به كار است او به تئاتر صرف غذا در بيرون منزل و با خانواده بودن علاقه دارد. Stella در يك آپارتمان با مادر بيوه 80 ساله‌اش mary زندگي مي‌كند كه به آرتيت اوماتوئيد مزمن، فشار خون خفيف و ديابت نوع II كنترل شده با دارو مبتلاست. او يك برادر دارد. يك برادر متاهل، marro كه هيچ بيماري مزمني ندارد وزنش را در محدوده نرمال براي قدش حفظ مي‌كند.

از زماني كه پدر stella فوت كرد، او نقش مدير خانه را بعهده گرفت. Mary براي انجام هر كاري به stella از زماني كه پدر stella وابسته است. با وجوديكه برادر او ازدواج كرده است و جاي ديگري زندگي مي‌كند اما سعي مي‌كند تا از مادرش مراقبت كند اما mary از او امتناع مي‌كند و ترجيح مي‌دهد براي نيازهايش به stella متكي باشد. Stella آخر هفته را در خانه مي‌ماند، خريد كند و به نظافت مي‌پردازد. با وجود اضافه وزن، نظافت برايش دشوار است.

Stella به پرستار گفت: من هميشه خسته‌ام. مي‌خواهم يك خانم نظافتچي را يكبار در هفته استخدام كنم. اما مادرم فكر مي‌كند ما به هيچ كس نياز نداريم او هميشه وقتي ما در حال رشد كردن بوديم با ما مهربان بود. حداقل كاري كه