دانلود گزارش کارآموزی حسابداری شرکت ساختماني

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 33 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه مقدمه استانداردهدانلود گزارش کارآموزی حسابداری شرکت ساختماني|1666607|arshad100|دانلود,گزارش کارآموزی,حسابداری شرکت ساختمانی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلود گزارش کارآموزی حسابداری شرکت ساختماني هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 33 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

مقدمه

استانداردهاي حسابداري بر مبناي مفاهيم نظري گزارشگري مالي تدوين گرديده است. مفاهيم نظري مزبور توسط کميته تدوين استانداردهاي حسابداري با هدف تدوين استانداردهاي حسابداري هماهنگ تهيه و به پيوست اين مجموعه ارائه شده است .

دامنه کاربرد استانداردهاي حسابداري ، صورتهاي مالي با مقاصد عمومي (که از اين به بعد صورتهاي مالي ناميده مي شود) است که به منظور ارائه اطلاعات مفيد در مورد وضعيت مالي ، عملکرد مالي و انعطاف پذيري مالي واحد تجاري جهت تصميم گيري استفاده کنندگان تهيه مي شود.

استانداردهاي حسابداري در مورد صورتهاي مالي کليه واحدهاي تجاري (انتفاعي ) اعم از اين که در بخش خصوصي يا عمومي فعاليت کند، کاربرد دارد. اگرچه اين استانداردها معطوف به واحدهايي است که با هدف کسب سود فعاليت مي کنند اما عمدتاً در مورد واحدهاي غيرانتفاعي نيز با اعمال تعديلات لازم کاربرد دارد.

واحدهاي تجاري خارج از کشور که مالکيت آنها متعلق به واحدهاي تجاري ايراني است در صورتي که در تهيه و ارائه صورتهاي مالي خود تابع مقررات و استانداردهاي حسابداري محلي باشند، ملزم به رعايت الزامات استانداردهاي حسابداري ايران نيستند. با اين حال در مواردي که واحد تجاري ، واحد فرعي يک واحد سرمايه گذار ايراني باشد، تهيه صورتهاي مالي واحد فرعي براساس استانداردهاي حسابداري ايران نيز جهت استفاده در تهيه صورتهاي مالي تلفيقي ضروري است .

مرحله اول : آشنايي کلي با مکان کارآموزي

1-1 تاريخچه شرکت

شرکت ساختماني خانه پيشه شايان در تاريخ اول آذر 1380 با سرمايه 500 ميليون ريال تاسيس شده است و تحت شماره اي در اداره ثبت شرکتها و مالکيت فني تهران به ثبت رسيده و بهره برداري از شرکت از تاريخ 1/11/1380 تحت مجوزي در مورخ 2/10/1380 از سوي وزارت صنايع و معادن گرديده است.

هدف و انگيزه انتخاب موضوع

دليل ارائه اين تحقيق آن اينست که حقوق و دستمزد اگر چه درتمامي شرکتها به يک نحو محاسبه ميشود اما نحوهاارائه آن براي مديران و استفاده کنندگان در تمامي شرکتها به يک شکل ويکسان نميباشد و در اين تحقيق سعي بر اين بوده است که يکي از راههاي ارائه اين ليست مورد بررسي قرار گيرد. از آنجايي که حسابداري داراي يک علوم و چارچوب خاص مي باشد اما استفاده از اين قوانين کاملا سليقه اي مي باشد که هر حسابدار بنا به نياز شرکت و سليقه خود روشي از اين روشها را براي ارائه گزارشات خود مورد استفاده قرار ميدهد.

فرضيه تحقيق

فرضيه اين تحقق بررسي و تنوع ارائه ليست حقوق و دستمزد ميباشد

روش تحقيق

روش اين تحقيق به صورت مشاهده عيني بوده است زيرا تمامي مدارک و اطلاعات از حسابداري اين شرکت تهيه و ارائه داده شده است.

نمونه آماري

بررسي و ارائه ليست حقوق و دستمزد شرکت ساختماني خانه پيشه شايان واقع در خيابان فردوسي مي باشد.

استفاده کنندگان از تحقيق

استفاده کنندگان از اين تحقيق اشخاص بخصوصي نمي باشند دانشجويان، اساتيد و کليه کساني که علاقه مند به ارائه ليست حقوق و دستمزد هستند مي توانند از اين تحقيق استفاده و يا مورد مطالعه قرار دهند.

تعريف واژه ها

سيستم:

مجمو عه اي به هم پيوسته است که به دنبال هدفهاي معيني با هم هماهنگي دارند.

حقوق:

آنچه در ازاي کار انجام شده توسط کارکنان و يا ارائه کنندگان خدمات به طور ماهانه به آنها پرداخت مي شود.

دستمزد:

پرداختي به کارگران (ساده يا ماهر) بر حسب ساعت ،روزه ، ماه و يا مقدار توليد تعيين مي گردد.

کسري کار

به ساعاتي گفته مي شود که يک فرد در طول ماه کمتر از ساعت قانوني کار کرده باشد.