پاورپوینت درباره اصول تشخیص نویسی

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 39 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایینپاورپوینت درباره اصول تشخیص نویسی|1674074|arshad100|پاورپوینت,تشخیص نویسی,کاربرد عبارت تشخیصی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت درباره اصول تشخیص نویسی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 39 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

عبارت تشخیصی Diagnosis

داده های مربوط به تشخیص ، مهم ترین داده های پرونده پزشکی محسوب می شوند.که معمولا در قالب عبارت تشخیصی مستند می گردد.عبارت تشخیصی موضوع پرونده را مشخص کرده و بایستی توسط پزشک معالج به طور کامل نوشته شود.از نظر سازمان جهانی بهداشت WHO مسئولیت ثبت تشخیص کامل بعهده پزشک معالج می باشد. کاربرد عبارت تشخیصیاستفاده برای شخص بیمارتعیین فراوانی بیماریهااتخاذ تدابیر مدیریتی در نظامهای بهداشتی – درمانیاتخاذ تدابیر مربوط به پیشگیری از بیماریهاانجام پژوهش های بیمارستانیمقایسه نتایج معاینات و درمانها و استفاده ازسوابق بیماریها در استمرار درمانآموزش پزشکی Main conditionتعریف: وضعیتی است که در پایان دوره مراقبتی تشخیص داده شده و دلیل نیاز بیمار یا مراجعه کننده به درمان و یا رسیدگی بوده است.اگر بیش از یک وضعیت در پایان دوره مراقبت بیمار وجود داشته باشد:

1- وضعیتی که بیشترین استفاده از امکانات و منابع و یا بیشترین مراقبت را به خود معطوف داشته باشد.

2 - از نظر پزشکی وخیم تر بوده و یا از شدت بیشتری برخوردار بوده باشد.

3-چنانچه در پایان دوره مراقبت نتوان هیچ نوع تشخیصی ارائه نمود:

بایستی علامت اصلی ، یافته غیر طبیعی و یا مشکل اصلی بیمار را بعنوان وضعیت اصلی ثبت می نمائیم.