تحقیق درباره بيابان زدايي

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 11 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه به دنبال خشکساليتحقیق درباره بيابان زدايي |1738154|arshad100|تحقیق درباره بیابان زدایی ,بیابان زدایی ,بیابان
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق درباره بيابان زدايي هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 11 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

به دنبال خشکسالي ها و قحطي شديد و گسترده اواخر دهه 1960و اوايل دهه 1970 در آفريقا، موضوع بيابان به عنوان يک معضل جهاني مطرح گرديد. سازمان ملل بلافاصله UNEP را به عنوان يک آژانس تخصصي بين المللي مامور اقدامات وسيع اجرائي آموزشي مقابله با بيابان زايي در سطح چهار قاره آسيا، آفريقا، آمريکاي لاتين و اروپا نمود، گر چه اين اقدامات بسيار خوب اجرا شدند ولي در مقياس هاي کوچک انجام شده و هماهنگي بين کشورهاي مختلف در اين زمينه وجود نداشت. ارزيابي ها نشان داد که اين اقدامات متناسب با نيازهاي جامعه جهاني نبوده و راه حل اساسي براي رفع مشکل بيابان زايي نمي تواند باشد. لذا موضوع در کنفرانس سران سال 1992 در ريو دو ژانيرو برزيل تحت عنوان کنفرانس سازمان ملل، محيط زيست و توسعه بطور جدي مطرح و منجر به تنظيم فصل 12 از قطعنامه دستور کار 21 شد. در اين فصل از جامعه جهاني خواسته شد که با موضوع بيابان زايي و خشگسالي بطور جدي برخورد شود. در اين ارتباط سازمان ملل در 17 ژوئن 1994 متن کنوانسيون را نهايي نمود.