تحقیق درباره زندگينامه امام حسين (ع)

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 33 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه زندگينامه حضرت اتحقیق درباره زندگينامه امام حسين (ع) |1760377|arshad100|تحقیق درباره زندگینامه امام حسین (ع) , زندگینامه امام حسین (ع) ,امام حسین (ع)
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق درباره زندگينامه امام حسين (ع) هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 33 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

زندگينامه حضرت امام حسين (عليه السلام)

نام : حسين (ع) كنيه : ابا عبدالله و ابو الائمه و ابوالمساكين و ... لقب : سيد الشهداء (ع) نام پدر : علي (ع) نام مادر : فاطمه (ع) تاريخ تولد : سوم ماه شعبان سال چهارم ه . ق محل تولد : مدينه طيبه تاريخ

شهادت : روز جمعه دهم ماه محرم سال شصت و يك ه . ق محل شهادت: كربلاي معلي (گودال قتلگاه) نام قاتل : شمر بن ذي الجوشن مدت امامت : يازده سال و يازده ماه و سه روز مدت عمر : پنجاه و هفت سال و هفت ماه و هفت روز

طلوع مهر

صبح روز سوم شعبان سال چهارم هجري، شهر مدينه ميزبان كودك نو رسيده‌اي بود كه در خانه فاطمه (سلام الله عليها) و علي (عليه السلام) چشم به جهان گشود و بعدها، به «سيد الشهداي اسلام» ملقب شد. اين طفل نو رسيده، دومين فرزند خانواده‌اي است كه پيامبر اسلام (صلي الله عليه و اله) پس از نزول آيه تطهير بارها آنها را با عنوان «اهل بيت نبوت» مورد خطاب قرار داده و به آنها سلام گفته بود. مادر او فاطمه (سلام الله عليها)، دختر پيامبر و يكي از برترين زنان تاريخ است كه به جهت بلندي معرفت و فضايل اخلاقي و پاكي زبانزد خاص و عام بوده و خداوند در بيان شان و جايگاه رفيعش سوره‌اي را در قرآن آورده است. علي (عليه السلام) نيز كه دومين فرزند پسر خود را در آغوش مي‌گرفت، اولين مسلمان، برترين دين و بالاترين سخنور عرب و داراي سوابقي بي نظير در ايثار و دفاع از دين خدا، در سراسر دوران ظهور و گسترش دين اسلام بود. تا آنجا كه پيامبر (صلي الله عليه و آله) به دستور حضرت حق، بارها او را به عنوان جانشين خود معرفي كرده بود.