تحقیق درباره کاشت موز

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 57 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه بنظر مي رسد در تتحقیق درباره کاشت موز|1800364|arshad100|تحقیق درباره کاشت موز,کاشت موز,موز
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق درباره کاشت موز هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 57 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

بنظر مي رسد در تمام رده بندي هاي موز در مورد اين مسئله كه نمي توان يك اسم ساده به تمام موزهاي خوراكي داد ، توافق شده است . اصولاً اصطلاح آكوميناتا براي موزهاي ديپلوئيدي (AA) و تريپلوئيدي (AAA) بكار مي رود كه شكلي از موزها را بعنوان دسر ميوه مصرف مي شوند در بر گرفته و شامل «پيسانگ ماس» گراندناين هستند . بطور مشابه با لبيزيانا براي موزهاي ديپلوئيدي بدون بذر (BB) و تريپلوئيدي (BBB) كه مصرف شان بصورت پخته است بكار مي رود كه بترتيب شامل آبوبون و سابا هستند . گونه هاي دورگه زيادي وجود دارند كه نمي توانند اسم اختصاصي داشته باشند ، زيرا داراي تركيبات مخلوط و اختلاط كروموزومي بوده و لذا براي جلوگيري از بروز اشتباه بر اساس يك قرارداد پذيرفته شده جهاني ، در تمام اين ارقام ابتدا جنس موز ، بدنبال آن تفكيك كد گروه جنسي و سطوح كروموزومي و سپس اسم زير گروه (در صورتي كه وجود داشته باشد ) و بدنبال آن اسم عامه رقم قرار مي گيرد .

مثالهايي از اين مورد عبارتند از :

Musa AAA(Cavendish subgroup) Grand Nain

Musa AAA(plantain subgroup) Horn

Musa BBB Saba

Musa AB Ney poovan

7-1- گروههاي ژنتيكي و رقمهاي اصلي مورد استفاده در جهان

1-7-1 - گروه AA

1-1-7-1- ساكرير

مترادف پيسانگ ماس در مالزي و اندونزي است . داراي ميوه هاي زير ، شيرين با پوست نازك و طلائي بوده و به بيماري پانامائي مقاوم است ، اگرچه پيسانگ ماس نسبت به تريپلوئيد تنه كوچكتري داشته و ميوه كمتر مي دهند ولي مهمترين رقم موز در مالزي محسوب مي شود .

2-1-7-1 - پيسانگ آمبون پوتي

اين رقم مهم ترين رقم در اندونزي بوده و همچنين كشت بالايي در مالزي دارد. داراي طعم خوب و كيفيت نگهداري عالي و محصول بالايي است ولي بدليل حساسيت به بيماري پانامائي موز در امريكاي مركزي تجارتي نشده است .

2-7-1- گروه AAA

1-2-7-1- زير گروه گروس ميشل

رقم اصلي آن گروس ميشل بوده و مترادف آن در مالزي پيسانگ آمبون و اسامي انواع جهش يافته آن هايگات و كوكوس است .رقم گروس ميشل گياهاني بلند ، قوي و خوشه هايي سنگين و قرينه توليد مي كند . ميوه هاي آن طويل و استوانه اي بوده و رنگي جذاب دارد . تا اواخر سال 1950 زمانيكه كشتزارهاي آمريكاي مركزي تحت تاثير نسل 1 بيماري پانامائي موز از بين رفت ، گروس ميشل بعنوان رقم عمده در بازار جهاني مورد استفاده قرار مي گرفت . در اوايل 1960 اين كشتزارها بوسيله ارقام AAA مقاوم به بيماري پانامائي چون والري و گراندناين كه از زير گروه كاونديش هستند واكاري شدند