پاورپوینت در مورد معرفی میان رشته‌ای شیمی ‌فیزیک

نوع فایل : پاورپوینت ( Power Point ) قابل ویرایش تعداد اسلاید ها :26 اسلاید بخشی از اسلاید ها : شیمی فیزیک شاخه ای از دانش شیمی می باشد که در آن، از قواعد و قواپاورپوینت در مورد معرفی میان رشته‌ای شیمی ‌فیزیک|1908743|arshad100|پاورپوینت در مورد معرفی میان رشته‌ای شیمی ‌فیزیک,پاورپوینت معرفی میان رشته‌ای شیمی ‌فیزیک
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت در مورد معرفی میان رشته‌ای شیمی ‌فیزیک هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

نوع فایل : پاورپوینت ( Power Point ) قابل ویرایش

تعداد اسلاید ها :26 اسلاید

بخشی از اسلاید ها :

شیمی فیزیک شاخه ای از دانش شیمی می باشد که در آن، از قواعد و قوانین فیزیکی، برای حل مسائل شیمی استفاده می گردد. یعنی هدف از شیمی فیزیک، یادگیری قواعد نظری فیزیک در توجیه موضاعات شیمی است.

•علمی است که به مطالعه تغییرات گرما و انرژی در طی یک واکنش شیمیایی می پردازد.§پیدایش علم ترموشیمی،حاصل پیوند و بارورسازی متقابل تولید قدرت و علم گرما بود.§عامل موثر توسعه آن،اختراع ماشین بخار در سال 1700 بتوسط جیمز وات بود.§بین سال های 1700 تا 1900 علم ترمودینامیک به کندی و به سختی پیشرفت می کرد.§در سال 1900،علم ترموشیمی، به سبب تلاش های دانشمندانی چون مایر،گیبس،کلوین؛کلازیوس و... که طی200 سال اخیر صورت گرفته بود ذاتا کامل شده بود.§هم اکنون شاخه های مختلف و تخصصی از علم ترمودینامیک توسعه یافته اند.

ترموشیمی

گرما

§ در فیزیک و فناوری سه معنای متمایز برای گرما می شناسیم.

یکی از تعبیرهای گرما،دما یا میزان“گرمی“ است.

تعبیر دوم از گرما عبارت است از:آن قسمت از انرژی

داخلی که همراه با دما تغییر می کند.

سومین تعبیر گرما را،که در ترمودینامیک تقریبا همیشه

با نماد Qنشان داده می شود، انتقال انرژی گرمایی می نامند.