دانلود مقاله فرهنگ و شیوه زندگی

فرمت : ورد تعداد صفحات : 3 صفحه فرهنگ و شیوه زندگی واژهي (سبک زندگي) به اندازه کافي ساده به نظر ميرسد که هرکس بتواند مفهوم کلي آنرا دريابد اما بايد توجه کرد که دانلود مقاله فرهنگ و شیوه زندگی|1927403|arshad100|تحقیق فرهنگ و شیوه زندگی,مقاله فرهنگ و شیوه زندگی,دانلود تحقیق فرهنگ و شیوه زندگی,پروژه فرهنگ و شیوه زندگی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلود مقاله فرهنگ و شیوه زندگی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

فرمت : ورد


تعداد صفحات : 3 صفحه

فرهنگ و شیوه زندگی
واژه‌ي (سبک زندگي) به اندازه کافي ساده به نظر مي‌رسد که هرکس بتواند مفهوم کلي آنرا دريابد اما بايد توجه کرد که اين اصطلاح از فرهنگ خارجي وارد زبان و فرهنگ ما شده است و نياز به بازتعريف دارد. اگرچه تعريف کلي سبک زندگي به عنوان نحوه روش زندگي عام و قابل تعميم به هر فرهنگي به نظر مي‌رسيد اما وقتي اين مفهوم را به عرصه عملي و کاربردي ببريم اختلاف‌ها رخ مي‌نمايند.
اگر يکبار ديگر بخواهيم به تعريف اين مفهوم نگاهي بياندازيم از منظر غربي سبک زندگي شيوه و روش زندگي فرد در حوزه‌هاي مختلف زندگي او اعم از فردي يا اجتماعي است اما آنچه نگاه غربي از تعريف آن بازمانده است (مبنا) و شيوه‌ي انتخاب اين سبک است. ساده‌تر بگويم ..... اگر فردي بخواهد سبک زندگي خود را تغيير بدهد بر چه اساسي بايد از انواع و اقسام سبک‌ها و شيوه‌هاي رفتاري يکي را انتخاب و يا حتي اختراع کند؟! در نگاه غربي و غيرديني اين مبنا در فردگرائي و اصالت سود و لذت خلاصه مي‌شود يعني هر شيوه‌اي که هر فرد آن را دوست‌تر داشته باشد يا بيشتر به مذاقش خوش بيايد سبک زندگي خوبي خواهد بود اما پاسخ ما به اين سؤال پاسخ ديني است.
وقتي مي‌گوييم دين اسلام براي تمام عرصه‌هاي زندگي فرد مسلمان حرفي براي گفتن دارد به اين معناست که فرد مسلمان مي‌تواند و مي‌يابد زندگي خودش را براساس اصول و آموزه‌هاي ديني شکل دهد و براساس نگاه و فلسفه ديني سبک زندگي خود را طراحي يا انتخاب نمايد. سبکي از زندگي که قرآن از آن به عنوان حيات طيبه نام مي‌برد. در واقع سبک زندگي اسلامي عبارت است از: شيوه و روش زندگي فرد در حوزه‌هاي مختلف زندگي اعم از فردي و اجتماعي که براساس اصول و آموزه‌هاي اسلامي شکل گرفته باشد. اگرچه بين زندگي پاک و زندگي اسلامي ترادفي در مفهوم وجود ندارد ولي در مصداق با هم مشترکند لذا با بررسي ابعاد طيبه در قرآن به شناخت عميق‌تر (سبک زندگي اسلامي) خواهيم پرداخت.