تحقیق درباره عوامل مؤثر بر توزيع درآمد

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓ فرمت فایل : word ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحات :88 قسمتی از متن فایل دانلودی : الف) عواملتحقیق درباره عوامل مؤثر بر توزيع درآمد |2019807|arshad100|تحقیق درباره عوامل مؤثر بر توزیع درآمد,عوامل,مؤثر,بر,توزیع,درآمد,تحقیق,دانشجو,کارآموزی,پروژه,پاورپوینت,ورد,مقاله,بانک علم
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق درباره عوامل مؤثر بر توزيع درآمد هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:88

قسمتی از متن فایل دانلودی:

الف) عوامل اقتصادي موثر بر توزيع درآمد

ب) عوامل مؤثر بر توزيع درآمد

همانطور كه مشاهده مي شود عوامل زيادي بر توزيع درآمد مؤثرند كه ما به اختصار به بعضي از آنها اشاره مي كنيم.


3-2 رابطه بين توليد ناخالص ملي (رشد اقتصادي) و توزيع درآمد

3-2-1 دو نظريه مهم در مورد رشد اقتصادي و توزيع درآمد

الف) نظريه كوزنتس

سيمون كوزنتس در يكي از مقالات خود به عنوان رشد اقتصادي و نابرابري درآمدي (1955) اين فرضيه را مطرح نمود كه در مسير رشد اقتصادي در كشورهاي نابرابري درآمد سخت افزايش يافته و پس از ثابت ماندن از سطح معيني، به تدريج كاهش مي يابد. اين الگو بعداً به نام منحني u وارون كوزنتس (ku2cnt s ``u-Inverted curve) معروف شد. كوزنتس توسعه اقتصادي رات به عنوان فرآيند گذار از اقتصاد معيشتي (يا روستايي) به اقتصاد نوين يه شهري نگاه مي كند. (بحث دوگانگي اقتصادي و تقسيم اقتصاد به دو بخش سنتي و نوين، قبل از كوزنتس توسط بوئك (j.H.Boche 1953) و لوئيس (W.A.Leuis 1954) نيز مطرح شده بود. همچنين بحث جهش اقتصادي پس از كوزنتس توسط هيرشمن (A.R.Hirshman 1958) و وستو (w.w.Rostow 1961) مورد نقد و بررسي قرار گرفت.

نكات قابل تعمق در فرضيه كوزنتس بيش از آنكه از شواهد تاريخي از عملكرد اقتصادي كشورهاي در حال توسعه سرچشمه بگيرد از قدرت تحليل وي مايه مي گرد.

و...