پاورپوینت كاربرد روشهاي زمين آماري براي برآورد خصوصيات فيزيكي وشيميايي خاك (20 اسلاید)

خاك محصول فرآیندهایى است که به صورت تدریجى و پیوسته در زمان و مکان تغییر می کنند. تغییرپذیرى خاك در بعد مکان و زمان اگرچه مشکلاتى در رابطه با نمونه بردارى، کیفیپاورپوینت كاربرد روشهاي زمين آماري براي برآورد خصوصيات فيزيكي وشيميايي خاك (20 اسلاید)|2059472|arshad100|پاورپوینت,زمین آمار, خصوصیات, فیزیکی, شیمیایی, خاک
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت كاربرد روشهاي زمين آماري براي برآورد خصوصيات فيزيكي وشيميايي خاك (20 اسلاید) هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

خاك محصول فرآیندهایى است که به صورت تدریجى و پیوسته در زمان و مکان تغییر می کنند. تغییرپذیرى خاك در بعد مکان و زمان اگرچه مشکلاتى در رابطه با نمونه بردارى، کیفیت داده ها، اطلاعات حاصل از مساحى و نهایتاً اعمال مدیریت بهینه ایجاد می کند، لیکن کلید درك آگاهى از تشکیل، تکامل، طبقه بندى و کنترل خاك هاست. تغییرات مکانى خاك به عنوان یکى از متغیرهاى محیطى، عبارت از تغییر در یک خصوصیت خاك به عنوان تابعى از موقعیت جغرافیایى است. علاوه بر تغییرات مکانى بسیارى از خصوصیات خاك داراى تغییرات زمانى نیز مى باشند. اگرچه بعضى از خصوصیات خاك داراى ماهیتى نسبتا ثابت است لیکن پویایى در مکان و زمان به عنوان یک از ویژگى هاى خاك ها شناخته شده است.