تحقیق درباره ارزيابي آسيب پذيري سفره هاي آبي

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓ فرمت فایل : word ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحات :11 قسمتی از متن فایل دانلودی : ارزيابي آستحقیق درباره ارزيابي آسيب پذيري سفره هاي آبي|2066106|arshad100|تحقیق درباره ارزيابي آسيب پذيري سفره هاي آبي,تحقیق,درباره,ارزيابي,آسيب,پذيري,سفره هاي,آبي
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق درباره ارزيابي آسيب پذيري سفره هاي آبي هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:11

قسمتی از متن فایل دانلودی:

ارزيابي آسيب پذيري سفره هاي آبي با استفاده از فرآيند تحليل سلسله مراتبي و GIS براي حوزه آبريز بالا دست PALAR

چكيده

آبهاي زيرزميني به طور ذاتي در معرض آلودگيهاي ناشي از فعاليتهاي انساني در طبيعت قرار دارند و جبران خسارتهاي آن بسيار گران و اغلب غير عملي است. از اين رو، پيشگيري از آلودگي، در مديريت كارآمد آبهاي زيرزميني نقش مهمي دارد. هدف از ارزيابي آسيب پذيري سفره هاي آبي، شناسايي مناطقي است كه بيش از ديگر مناطق، در معرض آلودگيهاي ناشي از فعاليتهاي انساني در مجاورت سطح زمين قرار دارند. به محض شناسايي اين گونه مناطق، بايد جزو زمينهاي ممنوع براي استفاده قرار گيرند و با توجه زياد به جلوگيري از آلودگي منابع آبهاي زير زميني آنها شود. حوزه آبريز بالادست PALAR در ناحيه Tamil Nadu در هند، در معرض آلودگي توده اي از صنايع چرم در شهرهاي Vaniyambadi , Ambur قرار دارد. خروجي فاضلاب اين صنايع، منجر به آلودگي سفره هاي آبي بالا دست PALAR مي شود كه مواد تشكيل دهنده آن عبارتند از گنيس (نوعي سنگ دگرگون شده)، Charnockite (نوعي سنگ آذرين) و رسوبات اخير دوران اخير زمين شناسي . در اين مقاله، تلاش مي شود با استفاده از مدل DRASTIC ارزيابي آسيب پذيري سفره هاي آبي حوزه آبريز بالادست PALAR انجام گيرد. مدل DRATIC از هفت نقشه موضوعي به شرح زير استفاده مي نمايد: عمق آب، (حوضچه) تغذيه، رسانه هاي سفره هاي آبي، رسانه هاي خاك، توپوگرافي، اثر آبهاي موجود در قشر زمين و رسانايي هيدروليك. استفاده از زمين و نقشه خاك با استفاده از تصاوير رمز شده ماهواره IRS-1C تهيه شده اند. لايه توپوگرافي با استفاده از نقشه هاي توپوگرافيك هند با مقياس 1:50,000 ايجاد شده است. داده هاي زمين مرتبط با سطح آب در چاههاي كنترلي، از سنجش كاربري تهيه شده و براي محاسبه عمق آب تغيير شكل داده شده اند. نقشه خاك كه توسط سازمان كاربري اراضي و تحقيقات خاك تهيه شده است به عنوان نقشه اصلي براي آماده سازي نقشه هاي خاك و اثر آبهاي موجود در قشر زمين به كار رفته است. مقادير رسانايي هيدروليك با استفاده از جزئيات آزمايش پمپ روي زمين به دست آمده اند و براي نواحي خاص كه جزئيات آزمايش پمپ موجود نبود، مقادير نمادين براي آنها به كار رفته است. لايه حوضچه تغذيه، با استفاده از نقشه خاك و كاربري اراضي بدست آمد و اين هفت لايه، با استفاده از نرم افزار ArcView GIS يكپارچه شدند.

روش AHP براي رسيدن به وزن و رتبه معيارها و گزينه هاي اين هفت لايه مورد استفاده قرار گرفته است. يك نرم افزار AHP به زبان Visual Basic براي محاسبه وزنها و رتبه هاي لايه هاي مزبور بر مبناي وروديهاي وزنهاي مربوطه نوشته شده است. خروجي AHP يك بانك اطلاعاتي به زبان MS Access براي اين لايه ها توليد مي كند كه با نرم افزار Arcview از طريق Arenue codes در ارتباط است. در اين مقاله هدف اين است كه يك نرم افزار آسان به زبان VB توليد شود كه با GIS در ارتباط بوده و براي تخمين وزنها و رتبه هاي لايه هاي مربوطه براي ارزيابي آسيب پذيري سفره هاي آبي بكار رفته و نتايج آنها را ارائه نمايد.

و...