دانلود پاورپوینت سمبل شناسی تعداد47اسلاید

رزش های وجودی آب در ایران، تنها به جمع آوری و هدایت ، حفظ و ذخیره سازی ، تقلیل دهنده شرایط نامناسب اقلیمی و ارتقاء دهنده وجوه زیبایی شناختی بناء مربوط و معطوف ندانلود پاورپوینت سمبل شناسی تعداد47اسلاید|2138874|arshad100|,دانلود پاورپوینت نمادها,دانلودپاورپوینت نمادشناسی,دانلود پاورپوینت سمبل
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلود پاورپوینت سمبل شناسی تعداد47اسلاید هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

رزش های وجودی آب در ایران، تنها به جمع آوری و هدایت ، حفظ و ذخیره سازی ، تقلیل دهنده شرایط نامناسب اقلیمی و ارتقاء دهنده وجوه زیبایی شناختی بناء مربوط و معطوف نمی شود، بلکه به درونی ترین بخش طبیعت نیز باز می گردد.

این محرک، آدمی را به سوی فهم خصایص فیزیکی و ذهنی آب سوق می دهد تا دستمایه طراحی حوض ها، آب نماها، فواره ها و … شود.

این تحقیق در پی آن است تا از برخی وجوه ناپیدای حوض در معماری سنتی ایران رمزگشایی کرده و ظرفیت بیانی آن را به قضاوت اهل نظر بسپارد.

آب در فرهنگ معماری ایران، هیچگاه به شکل اتفاقی گسسته باقی نمی ماند و در انحصار زمان یا مکان مشخصی نیست و به مثابه عنصری ساده در طبیعت تجلی می یابد؛ لاکن درعین این سادگی، سرشار از پیچیدگی هایی است که بعضا اهل معنی به حکمت آن راه می یابند.

این پیچیدگی ها، معطوف به دامنه تأثیرگذاری فراوان آب است.

فهرست مطالب پاورپوینت :

مقدمه

عنصر آب

شکل حوض در معماری سنتی ایران

شکل حوض در معماری سنتی ایران

جایگاه آب در ایران باستان

حکمت ارزشی آب در فرهنگ و معماری ایران دوران اسلامی

مفهوم آب در معماری

نقش آب در شکل گیری و کمال معماری ایران

آب در قرآن مجید

جایگاه آب در آیین و ادیان

آب در اسلام

آب در معماری مساجد

حوض در باغ های ایرانی

باغ ارم شیراز

باغ چهلستون اصفهان

باغ فین کاشان

باغ شاهزاده کرمان

حوض در خانه های سنتی ایران

ناپایداری

نتیجه گیری

منابع و مآخذ