بررسي پرندگان و تغذيه و گونه هاي آنها و مروري بر پرندگان ايران و جهان

فهرست مطالب برگ نخست زير آبروک ورود پرندگان مهاجر زمستانه به استان يزد پرنده نگري چيست زرده پره سر زيتوني پرنده پرندگان آبي گروههاي لانه ساز شيوه تغذيه از انواعبررسي پرندگان و تغذيه و گونه هاي آنها و مروري بر پرندگان ايران و جهان|30012123|arshad100|بررسي پرندگان و تغذيه و گونه هاي آنها و مروري بر پرندگان ايران و جهان
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان بررسي پرندگان و تغذيه و گونه هاي آنها و مروري بر پرندگان ايران و جهان هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

فهرست مطالببرگ نخستزير آبروکورود پرندگان مهاجر زمستانه به استان يزدپرنده نگري چيستزرده ‌پره سر زيتونيپرندهپرندگان آبيگروههاي لانه سازشيوه تغذيهاز انواع گونه هاي پرندگان آبيخصوصيات پرندگانزير رده آرکئورنيت (پرندگان باستاني)زير رده نئورينت (پرندگان جديد)پرندگان کنوني جهانمباحث مرتبط با عنوانپرندگان آواز خوان ايرانتصاوير هيبريد پرندگانشتر مرغمنگنزروينتيجه گيريبيماري‌هاي مشترك بين انسان و طيوركلاميديوزسالمونلامنبعبرگ نخستزير آبروک

زير آبروکاندازه اش تقريبا 17 سانتي‌متر است ؛ پرنده‌اي است با جثه پر، شبيه اليکائي ، ولي خيلي بزرگتر از آن است ، با پاهاي بزرگ و نسبتا بلند و قوي است، دم کوتاه که اغلب آن را سربالا نگاه مي دارد. پروبالش قهوه‌اي مايل به سياه با گلو و سينه سفيد و شکم بلوطي پررنگ که به تدريج به سمت دم به سياهي مي‌گرايد . نر و ماده آن همشکل است . پرنده نابالغ در سطح پشتي به رنگ خاکستري سربي است و در سطح شکمي لکه‌لکه خاکستري و سياه دارد . اين پرنده در حاليکه روي سنگي در وسط رودخانه مي نشيند ، مرتبا به طور متناوب سر و دم خود را بالا و پايين مي کند ، به داخل آب مي پرد و در زير آب راه مي رود وي يا شنا مي کند، و به منظور تغذيه از کف رودخانه ، زير آب باقي مي ماند . هم روي آب و هم زير آب شنا مي کند . پروازش معمولا در ارتفاع کم ، سريع ، مستقيم و در مسير جويبار‌ها و رودخانه‌ها است . اين پرنده تک‌زي است و در سراسر سال در مسير معيني از يک رودخانه باقي مي ماند و تغيير محل نمي دهد .

ورود پرندگان مهاجر زمستانه به استان يزدبه گزارش روابط عمومي محيط زيست استان يزد گروهي از پرندگان مهاجر عبوري و زمستان گذران به آبگيرهاي مصنوعي و طبيعي استان وارد شدند. اين پرندگان انواعي از گونه هاي آبچليک ها، حواصيل ، خوتکا، خروس کولي، سليم، بوتيمار کوچک و اگرت مي‌باشند که هر سال در اين فصل به تالابها و آبگيرهاي استان مهاجرت مي کنند. بعضي از اين پرندگان نظير اردک سرسبز مدتي را در استان اطراق و بعضي نيز پس از چند روز استراحت استان را به مقصد تالابهاي جنوب کشور ترک مي کنند.

پرنده نگري چيست ؟رفتن به طبيعت و تماشاي پرندگان زيبا، تفريحي است که ده ها سال است در بين مردم دنيا رواج يافته و علاقه مندان فارغ از نوع شغل يا تخصص با شوق و ذوق وافر به اين تفريح سالم مي پردازند. برخلاف تصور عامه مردم، براي پرنده نگري لازم نيست پرنده شناس باشيد، علاقه مندي به طبيعت کافي است. کما اينکه زيبايي و رنگارنگي پرهاي يک سهره يا زيبايي آواز يک توکا هر بيننده يا شنونده يي را تحت تاثير قرار مي دهد. آرامش و لذت پرنده نگري به حدي است که بسياري از روانشناسان آن را راه حلي براي آرامش فکري و تقويت روحيه افراد مي دانند.