بررسي ورزش تنيس و قوانين و تاريخچه و اصطلاحات آن

• تاريخچه تنيس • تاريخچه تنيس در ايران تنيس ورزشي راکتي است که بين دو نفر (انفرادي) يا بين دو تيم دو نفره (دوبل) بازي ميشود. هر بازيکن راکتي دارد که داراي صفحهاي از شبکه توري است. بازيکن با اين راکت توپي لاستيکي با پوشش نمدي را به زمين حريفبررسي ورزش تنيس و قوانين و تاريخچه و اصطلاحات آن|30012195|arshad100|بررسي ورزش تنيس و قوانين و تاريخچه و اصطلاحات آن
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان بررسي ورزش تنيس و قوانين و تاريخچه و اصطلاحات آن هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .• تاريخچه تنيس• تاريخچه تنيس در ايرانتنيس ورزشي راکتي است که بين دو نفر (انفرادي) يا بين دو تيم دو نفره (دوبل) بازي مي‌شود. هر بازيکن راکتي دارد که داراي صفحه‌اي از شبکه توري است. بازيکن با اين راکت توپي لاستيکي با پوشش نمدي را به زمين حريف پرتاب مي‌کند. بازيکني (يا تيمي) که زودتر امتياز نهائي را به دست آورد برنده است. اين ورزش ابتدا در انگلستان، بيشتر در ميان اعيان، رايج شد و سپس به کشورهاي انگليسي زبان رفت و اکنون در همه کشورها بازي مي‌شود. تنيس از ورزش‌هاي المپيک است. در برخي از کشورها به آن تنيس ميداني مي‌گويند تا از ورزش ديگري بنام تنيس شاهي که در سالن و در زميني با ابعاد متفاوت بازي مي‌شود متمايز گردد.

تاريخچه تنيستا آنجا که شواهد تاريخي در اين مورد نشان مي دهد ، ورزش تنيس طي قرون 12 و 13 ميلادي ابتدا در کشور فرانسه ابداع شد. اما ارائه جدي اين ورزش در سال 1872 ميلادي بود که سرگرد هاري جم اين ورزش را در شهر لمينگتن( انگلستان) به مردم معرفي کرد .در آن زمان مقررات و خصوصيات اين ورزش بآنجه اکنون مي بينيم تفاوت بسيار داشت . در سال 1877ميلادي ، اولين بار در دنيا مسابقات تنيس با مقررات و قوانين بخصوصي در زمينهاي تنيس باشگاه تنيس و کروکت ال انگلند ويمبلدون برگزار گرديد، محلي که هم اکنون بزرگترين مسابقات تنيس دنيادر آن برگزار مي شود.

تاريخچه تنيس در ايرانظهور ورزش تنيس در ايران به بعد از جنگ جهاني دوم بازمي گردد. پيش از اين در فاصله سالهاي (1315 1318) باشگاه بوستان ورزش که داراي چندين زمين تنيس در محلي روبروي ورزشگاه شهيد شيرودي فعلي به مديريت شادروان شکوهي گشايش يافت . ورزشگاه شهيد شيرودي ( امجديه سابق) نيز همزمان با ورزشگاه بوستان ورزش با يک زمين تنيس درمحل کنوني افتتاح و نخستين مسابقات قهرماني تنيس کشور در سال 1318 در همين ورزشگاه برگزار گرديد. گفتني است که ورزش تنيس بخاطر حضور اتباع انگليسي در آبادان رونق خاصي داشت و اولين مسابقه تنيس بين تيم هاي آبادان و تهران به سالهاي 1317 1320بر مي گردد. پس از جنگ جهاني دوم مسابقات قهرماني تنيس کشور تاسال 1322 جريان داشت که برادران نعماني ( هانري وژوزف ) در صدر بازيکنان قرار داشتند .از سال 1322 1332مقام قهرماني تنيس کشور در اختيار ژرژ آفتاندليان قرار داشت.) اولين سالي که ايران در جام ديويس شرکت نمود 1959 بود. تيم تنيس جام ديويس ايران به مدت 31 سال در جام ديويس بازي کرده و مجموعا 64 بازي آنجام داده است ) که حاصل آن 32 برد و32باخت بوده :بيشترين برد از آن منصور بهرامي با 24 برد.بيشترين بازي برنده سينگل از آن تقي اکبري با 17 برد .بيشترين بازي برنده دوبل ازآن کامبيز درفشي جوان با 12 برد.بهترين تيم دوبل از آن کامبيز دزفشي جوان و مصطفي صالح با 6 برد .طولاني ترين بازيها از آن کامبيز درفشي جوان با 22بازي .و بيشترين سال عضويت در تيم ديويس کاپ از آن تقي اکبري با15 سال است.تاريخچه تنيستا آنجا که شواهد تاريخي در اين مورد نشان مي دهد ، ورزش تنيس طي قرون 12 و 13 ميلادي ابتدا در کشور فرانسه ابداع شد. اما ارائه جدي اين ورزش در سال 1872 ميلادي بود که سرگرد هاري جم اين ورزش را در شهر لمينگتن (انگلستان) به مردم معرفي کرد . در آن زمان مقررات و خصوصيات اين ورزش بآنجه اکنون مي بينيم تفاوت بسيار داشت . در سال 1877ميلادي ، اولين بار در دنيا مسابقات تنيس با مقررات و قوانين بخصوصي در زمينهاي تنيس باشگاه تنيس و کروکت ال انگلند ويمبلدون برگزار گرديد، محلي که هم اکنون بزرگترين مسابقات تنيس دنيا در آن برگزار مي شود. مسابقات ويمبلدون در سال 1877، يو اس او پن در سال 1881 ، ديويس کاپ 1899 و اوپن استراليادر سال 1905 و اپن فرانسه 1918شروع به فعاليت کردند.