بررسي توانايي ها و قابليت هاي گردشگري امام زاده يحيي (ع) صائين قلعه

فرمت فایل: word تعداد صفحات: 17 استان زنجان از توانمندي هاي بالايي در زمينه توسعه صنعت جهانگردي و جلب گردشگر برخوردار است از جمله شهرهاي گردشگري اين استان شهر صائين قلعه مي باشد. شهر صائين قلعه در25 كيلومتري سمت غربي شهر ابهر قرار گرفته واز مناطق آبابررسي توانايي ها و قابليت هاي گردشگري امام زاده يحيي (ع) صائين قلعه|30019629|arshad100|بررسي توانايي ها و قابليت هاي گردشگري امام زاده يحيي (ع) صائين قلعه
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان بررسي توانايي ها و قابليت هاي گردشگري امام زاده يحيي (ع) صائين قلعه هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 17

استان زنجان از توانمندي هاي بالايي در زمينه توسعه صنعت جهانگردي و جلب گردشگر برخوردار است از جمله شهرهاي گردشگري اين استان شهر صائين قلعه مي باشد.شهر صائين قلعه در25 كيلومتري سمت غربي شهر ابهر قرار گرفته واز مناطق آباد و پرجمعيت آن شهرستان محسوب مي گردد وداراي ارزش تاريخي ، مذهبي ، فرهنگي مي باشد و آرامگاه امام زاده يعقوب (ع)،امامزاده قاسم و سارا،امامزاده يحيي (ع) در اين شهر قرار دارد ولي متاسفانه با عنايت به شكل بالا به علت عدم اطلاع رساني اكثر گردشگران فقط امام زاده يعقوب (ع) را مي شناسند و از آنجا ديدن كرده و براي زيارت مي روند د رحالي كه مسير اين امامزاده ها تقريبا يكي مي باشد .

جغرافيايي منطقه

اين امام زاده در شهر صائين قلعه در قلب خانه هاي مسكوني ودر كنار مسجد جامع شهر قرار گرفته است.ويژگي هاي معماريبقعه امام زاده يحيي از دو بخش تشكيل يافته ، بخش نخست ، عنوان ايوان داشته و ابعادي معادل 15/3 متر عرض و 4 متر عمق دارد، فضاي اصلي بقعه از نماي داخلي كثيرالاضلاع و از نماي خاجي بشكل مربع است و اضلاع آن 9 متر اندازه گيري مي شود. كل بنا از آجرهاي به ابعاد 5/21*21 سانتيمتر ساخته شده و ورودي آن مشرف به هشتي است كه سقف آن مسطح و با استفاده از تير و تخته پوشانيده شده است. برفراز اين شبستان گنبدي با واسطه چهار گوشواره بر پلان مربع استوار گشته كه اين گنبد از نوع دو پوششي مي باشد. در اين بنا ديوارها نقش حايل را دارند.اين بنا از نظر عناصر تزئيناتي ضعيف و كل آرايش ، منحصر به رديف كاشي در پاطاق گنبد است. در وسط اين شبستان قبر امام زاده قرارگرفته و بر روي آن يك واحد ضريح چوبي نصب شده است.