بررسی اختلالات خواب در ميان دانشجويان پزشكي و غير پزشكي

پک کامل فایل word و pdf این محصول مخصوص دانشجویان خواب ، فرايندي است كه مغز براي كارايي بهتر به آن نياز دارد . اهميت اختلالات خواب از نظر عموم به خوبي درك نشده است. گر چه اشخاص مبتلا به مشكلات و اختلالات خواب نااميدانه درجستجوي كمك بر مي آيند . خواب بررسی اختلالات خواب در ميان دانشجويان پزشكي و غير پزشكي|31006535|arshad100|تعيين ميزان اختلال خواب در دانشجويان پزشكي ,بررسی اختلالات خواب در ميان دانشجويان پزشكي و غير پزشكي,تعيين ميزان اختلالات خواب دردانشجويان غير پزشكي ,روش تحقيق در روانشناسي و علوم تربيتي ,روش‌هاي پژوهش در علوم تربيتي ,نيروي خواب ,ترجمه : بهارك
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان بررسی اختلالات خواب در ميان دانشجويان پزشكي و غير پزشكي هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

پک کامل فایل word و pdf این محصول مخصوص دانشجویان

خواب ، فرايندي است كه مغز براي كارايي بهتر به آن نياز دارد . اهميت اختلالات خواب از نظر عموم به خوبي درك نشده است. گر چه اشخاص مبتلا به مشكلات و اختلالات خواب نااميدانه درجستجوي كمك بر مي آيند .
خواب در واقع دوره‌اي از استراحت است و جزء نيازهاي روزانه‌ي بشر مي‌باشد . يونانيان باستان نياز به خواب را خداي خواب : هيپنوز ، فرزند تيرگي و شب ، و برادر مرگ كه نيروي او در كل بشريت ادامه دارد ، مي‌‌ناميدند .
آنان معتقدند بودند كه اين نيرو چنان زياد است كه حتي خدايان تسليم آن مي‌شوند .
از زماني كه بشر به ياد دارد همواره خواب و ماهيت رمزآلود آن مورد توجه بوده است .
در قديم بعضي خواب را حد واسط مرگ و بيداري مي دانستند برخي معتقد بودند كه فعاليت‌هاي مغزي درخواب متوقف مي‌شود .
امروزه نيز سوالاتي چون ، چرا مي‌خوابيم ؟ - آيا خواب به خاطر استراحت و به منظور تجديد قواي بدني است ياخير ؟ و يا اينكه كمبود خواب و كاهش مدت زمان آن و همچنين بروز اختلالات خواب ، چگونه بر زندگي بشر تاثير دارد ذهن دانشمندان را به خود مشغول داشته است .
در اين امر ،‌كه بيخوابي و بروز مشكلات خواب ، بر روي آدمي بي‌تاثير نيست ، شكي وجود ندارد .
ولي آنچه دانشمندان حيطه‌ي روانشناسي را درگير اين موضوع نموده آن است كه اين اختلالات بر كاركرد بهينه‌ي آدمي ، چه تاثيراتي دارند.