کاهش تلفات اکتیو شبکه هاي داراي توربین بادي DFIG با استفاده از UPQC کنترل شده توسط کنتر

دانلود فایل کامل کاهش تلفات اکتیو شبکه هاي داراي توربین بادي DFIG با استفاده از UPQC کنترل شده توسط کنتر در قالب فایل word و متشکل از 6 صفحه قابل ویرایش بخشی از محتوا :: چکیده امروزه در سیستم انتقال انرژي الکتریکی مساله کاهش تلفات خطوط یکی از مهمترینکاهش تلفات اکتیو شبکه هاي داراي توربین بادي DFIG با استفاده از UPQC کنترل شده توسط کنتر|31012247|arshad100|کنترلر کلاسیک PI , کنترل ر ترکیبی FUZZY,PI , UPQC , ادوات , custom power,دانلود فایل کامل کاهش تلفات اکتیو شبکه هاي داراي توربین بادي DFIG با استفاده از UPQC کنترل شده توسط کنتر
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان کاهش تلفات اکتیو شبکه هاي داراي توربین بادي DFIG با استفاده از UPQC کنترل شده توسط کنتر هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود فایل کامل کاهش تلفات اکتیو شبکه هاي داراي توربین بادي DFIG با استفاده از UPQC کنترل شده توسط کنتر
در قالب فایل word و متشکل از 6 صفحه قابل ویرایش

بخشی از محتوا ::

چکیده


امروزه در سیستم انتقال انرژي الکتریکی مساله کاهش تلفات خطوط یکی از مهمترین مساله هاي مورد بررسی توسط مهندسان برق می باشد.

تلفات خطوط علاوه بر اینکه باعث کاهش توان تحویلی به سمت مصرف کننده میشود بلکه باعث گرم شدن خطوط نیز می شود که از لحاظ عایقی نیاز به عایق هایی با کلاس عایقی بالاتر می باشند . براي کاهش تلفات در خطوط انتقال انرژي الکتریکی روشهاي مختلفی وجود دارد یکی از این روش ها استفاده از ادوات custom power می باشد. در این مقاله از یکی ادوات Custom power یعنی UPQC در یک شبکه داراي توربین بادي DFIG استفاده شده که UPQC فوق توسط کنترل کننده ترکیبی Fuzzy-PI کنترل گردیده ، ودر نهایت UPQC مورد استفاده در شبکه فوق توسط کنترل کننده کلاسیک PI نیز کنترل شده و در انتها سیستم فوق توسط نرم افزار ، شبیه سازي شده و نتایج حاصل از این دو کنترل کننده با یکدیگر مقایسه می شوند.

واژههاي کلیدي

کنترلر کلاسیک PI ، کنترل ر ترکیبی FUZZY-PI ، UPQC ، ادوات . custom power

١- مقدمه ادوات CUSTOM POWER می باشد . این ادوات به سه گروه ادوات
شبکه قدرت شامل سه بخش تولید ، انتقال و تزیع نیرو است. انرژي کلید قطع و وصل ، ادوات کنترل پذیر گسسته و ادوات کنترل پذیر
پیوسته. هرکدام از موارد فوق در بالابردن کیفیت توان نقش دارند . یکی از
الکتریکی پس از تولید در نیروگاه ها و عبور از شبکه هاي انتقال توزیع به
ادوات بخش کنترل پذیر پیوسته از نوع یکپارچه UPQC بوده که در این
مصرف کنندگان می رسد ، در این مسیر مقداري از انرژي به دلایل مختلف
مقاله از این ادوات استفاده شده است.[۱‐۲]