پاورپوینت اصول مديريت در اسلام و دیدگاه امام علی علیه السلام

پاورپوینت اصول مديريت در اسلام و دیدگاه امام علی علیه السلام در قالب فایل word و متشکل از 80 صفحه اسلاید قابل ویرایش بخشی از محتوا :: مدیریت اسلامی چیست؟ برای مدیریت تعریف های بسیاری ارائه شده است، ولی تعریف مدیریت اسلامی با توجه به آنچه از متون اسلاپاورپوینت اصول مديريت در اسلام و دیدگاه امام علی علیه السلام|31012358|arshad100|اصول مديريت در اسلام و دیدگاه امام علی علیه السلام,اصول مدیریت اسلامی,مدیریت,مدیریت اسلامی,فلسفه مدیریت در اسلام,مدیر اسلامی ,مدیریت در کلام وحی ,مدیریت در کلام پیامبر اکرم (ص),اهداف مدیریت اسلامی,مدیریت در نهج البلاغه,مدیریت از نگاه حضرت ع,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت اصول مديريت در اسلام و دیدگاه امام علی علیه السلام هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

پاورپوینت اصول مديريت در اسلام و دیدگاه امام علی علیه السلام
در قالب فایل word و متشکل از 80 صفحه اسلاید قابل ویرایش

بخشی از محتوا ::


مدیریت اسلامی چیست؟

برای مدیریت تعریف های بسیاری ارائه شده است، ولی تعریف مدیریت اسلامی با توجه به آنچه از متون اسلامی استفاده می شود عبارت است از: "هنر و علم به کارگیری صحیح امکانات در جهت رسیدن به اهداف مورد نظر، به نحوی که با موازین اسلامی مغایرت نداشته باشد.

مديريت اسلامي منظور از مديريت اسلامي اين است كه مديران شيوه اسلامي را در مديريت، پيشه خود كنند و در هدفهاي خود عدالت اجتماعي را مدنظر داشته باشند و مقصود نهايي آنها كسب رضايت خداوند باشد و خدمت به خلق را نوعي عبادت بدانند و زندگي و معيشت افراد در راستاي اين مديريت تامين شود.

هدف نهايي در مديريت اسلامي "تقرب الي الله" است. مدير اسلامي‏، هم براي خدا كار مي كند و هم خلق را به سوي او رهنمون مي سازد‏، اگر مديريت ديني و معنوي مردم را بر عهده داشته باشد هدفش رشد معنويت جامعه است و اگر مديريتش در جهت سياسي و اجتماعي باشد هدفش رشد سياسي و اجتماعي خواهد بود و اگر مديريتش در جهت اقتصادي باشد هدفش، رشد و شكوفايي اقتصادي است. خلاصه اينكه هدف در مديريت اسلامي رشد معنوي‏، مادي، سياسي، اجتماعي و اقتصادي جامعه است، آن هم در جهت رضايت خداوند.