مبانی نظری شهرداری الکترونیک، طراحي، ساخت و فرآیند استقرار شهرداری الکترونیک، رویکرد الگوبرداری

مبانی نظری و پیشینه تحقیق شهرداری الکترونیک، طراحي، ساخت و فرآیند استقرار شهرداری الکترونیک، رویکرد الگوبرداری دارای 85صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی دمبانی نظری شهرداری الکترونیک، طراحي، ساخت و فرآیند استقرار شهرداری الکترونیک، رویکرد الگوبرداری|31013349|arshad100|مبانی نظری شهرداری الکترونیک, طراحي, ساخت و فرآیند استقرار شهرداری الکترونیک, رویکرد الگوبرداری, ارزيابي بسترهای توسعه الکترونیکی,مبانی نظری شهرداری الکترونیک,مبانی نظری, شهرداری الکترونیک, طراحي,ساخت و فرآیند استقرار شهرداری الکترونیک, روی,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان مبانی نظری شهرداری الکترونیک، طراحي، ساخت و فرآیند استقرار شهرداری الکترونیک، رویکرد الگوبرداری هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مبانی نظری و پیشینه تحقیق شهرداری الکترونیک، طراحي، ساخت و فرآیند استقرار شهرداری الکترونیک، رویکرد الگوبرداری
دارای 85صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::


بخش اول: مبانی نظری شهرداری الکترونیک 12
2-1- مقدمه 12
2-2- تبیین و بسط مفهوم شهرداری الکترونیک 13
2-3- کارکردهای فناوری اطّلاعات در شهرداری الکترونیکی 15
2-4- ویژگی های یک شهرداری الکترونیکی کارآمد 17
2-5- زيرساخت‌هاي لازم براي توسعه شهرداري الکترونيک 19
2-6- مزاياي کلي شهرداري الکترونيکي 19
عنوان صفحه
بخش دوم: طراحي، ساخت و فرآیند استقرار شهرداری الکترونیک 21
2-7- طراحي و ساخت شهرداری الكترونيكي 21
2-8- متدلوژي پیاده سازی و تکامل شهرداري الکترونيکي 22
2-9- فرآيند راهبردي در استقرار پروژه شهرداري الکترونيکي 23
2-10- مقوله امنیت در شهرداری الکترونیک 24
بخش سوم: رویکرد الگوبرداری 25
2-11- مقدمه 25
2-12- معرفی چند شهر الکترونیکی نمونه در سطح دنیا 26
2-12-1- شهر الکترونیکی بريزبان 27
2-12-2- شهر الکترونیکی بوستون 28
2-12-3- شهر الکترونیکی ایندیاناپلیس 30
2-12-4- شهر الکترونیکی لندن 30
2-12-5- شهر الکترونیکي تورنتو 33
2-13- بحث و بررسي برنامه هاي راهبردي شهرهاي مختلف جهان براي تحقق شهرداري دیجیتالی 34
2-13-1- شهرداري ديجيتالي شهر تورنتو 34
2-13-2- شهرداري ديجيتالي شهر لندن 36
2-13-3- شهرداري ديجيتالي شهر هنگ کنگ 38
2-13-4- شهرداري ديجيتالي شهر سئول 39
2-13-5- شهرداري ديجيتالي شهر کوالالامپور 40
2-13-6- شهرداري ديجيتالي شهر سنگاپور 42
2-13-7- شهرداري ديجيتالي شهر نيويورک 43
2-14- مقايسه وتحليل شهرداري هاي ديجيتالي برتر 44
عنوان صفحه
2-15- نمونه هایی از شهرداری های ایران که در راه الکترونیکی شدن گام برداشته اند 48
2-15-1- شهرداری‌ الکترونیکی اصفهان 48
2-15-2- شهرداری ‌الکترونیکی مشهد 52
2-15-3- شهرداری ‌الکترونیکی تبریز 53
2-15-4- شهرداری ‌الکترونیکی کازرون 57
2-15-5- شهرداری الکترونیکی مرند 58
بخش چهارم: ارزيابي بسترهای توسعه الکترونیکی 61
2-16- مقدمه 61
2-17- مفهوم بسترهای توسعه الكترونيكي 62
2-18- اهداف مرتبط با بسترهای توسعه الکترونيکي 63
2-19- اهميت ارزيابي بسترهای توسعه الكترونيكي 64
2-20- محورهاي اصلي بسترهای توسعه الکترونيکي 65
2-21- مولفه‌هاي بسترهای توسعه الكترونيكي 66
2-22- فرآيند مرتبط با بسترهای توسعه الکترونيکي 67
2-23- ارزیابی بسترهای توسعه الکترونیکی 68
بخش پنجم: پیشینه تحقیق 71
2-24- جمع بندی فصل 75
بخش اول: مبانی نظری شهرداری الکترونیک
2-1- مقدمه
امروزه با ورود به هزاره سوم و شروع عصر مجازي و با قدم نهادن به حيطه نانو تكنولوژي و ظهور فناوري اطلاعات و ارتباطات، جوامع دچار تغييرات بنيادين و اساسي شده‌اند. ايجاد شهر الكترونيك و قدم گذاشتن در مرحله فناوري اطلاعات نيز يك فرصت انكار ناپذير است. شهر الكترونيك، دسترسي الكترونيكي شهروندان به شهرداري، ادارات دولتي، بنگاه‌هاي اقتصادي و كليه خدمات شهري به صورت شبانه روزي را فراهم مي‌كند. اين شهر عاملي در جهت ايجاد سازمان‌هاي شيشه‌اي است به طوري كه تمام كاركردها و هدف‌هاي سازمان به طور شفاف قابل ملاحظه باشد، اين شهر از بستر پيشرفته اطلاعات مخابراتي برخوردار است به صورتي كه مي‌توان از طريق كامپيوتر با خانه‌ها، مدارس، ادارات، دوستان و غيره ارتباط برقرار كرد.
از طرف دیگر در حالتی خاص تر مفهوم شهرداري الكترونيك به ميزان زيادي با مفهوم شهرالكترونيك عجين است. شهرداری سازمانی است که وظیفه ساماندهی و رسیدگی به امور شهر را به عهده دارد. این امور شامل کلیه امور مربوط به ساخت و ساز٬ حمل و نقل و ترافیک٬ نظافت٬ فضای سبز و... می شود. در واقع شهرداری مجموعه ای از ساز و کارهای مرتبط و درگیر با شهر و شهرنشینی است که هدف از این ساز و کارها تامین و رفع نیازهای مادی و معنوی شهروندان است. شهرداري ها يكي از مهمترين اركان نهادهاي دولتي هستند كه به نوعي بيشترين ارتباط مردم در زمينه‌هاي امورات دولتي با اين سازمان است، از اين لحاظ پل ارتباطي خوب بين شهروندان و ارگان دولتي است و امكان مشاركت مردم را در فرآيندهاي مديريت شهري فراهم مي‌سازد. شهرداري الكترونيك امكان دسترسي شهروندان به پايگاههاي داده خدمات شهرداري، به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته را فراهم مي‌آورد. شهرداري الكترونيك با بهره‌گيري از فناوري اطلاعات، با تغيير در معماري ساختار خود و با ساده سازي رويه‌ها و قوانين و مهندسي مجدد فعاليت‌ها و شفافيت رويه‌ها و ارتباط موثر با شهروندان، خدمات خود را در حوزه وظايف شهرداري به صورت قابل دسترس و امن به شهروندان ارايه مي‌كند. از اين طريق نه تنها مديريت دولتي به شكل مناسبت‌تري اعمال مي‌شود بلكه فاصله بين دولت و شهروند كم شده رضايت‌مندي شهروندان از خدمات دولتي متمركز افزايش يافته و مفهومي چون شهر الكترونيكي در جامعه نقش مي‌گيرد. از آنجايي كه شهرداري‌ها قسمت عمده‌اي از فعاليت سازمان‌ها را در شهر‌ها عهده‌دار و در هر نوع برنامه‌ريزي و تصميم‌گيري مديريت شهري، سهم عمده‌اي را دارا هستند، مي‌توانند كانون راه رسيدن به شهر الكترونيكي باشند.
شهرداری مناسب ترین مجموعه ای است که از آن می توان به منظور برنامه ریزی برای بهره برداری جامع از فناوری اطلاعات استفاده کرد. در حال حاضر توسعه شهرداری ها به پارامترهای دیگر نیز وابسته شده كه یكی از آنها شبكه جهانی) اینترنت( می باشد. شهرداری ها به طور كلی مراكز جغرافیایی تجمع انسان ها و فعالیت ها و خدماتی است كه توسط آنها انجام می شود. به همین دلیل است كه نحوه آرایش عناصر شهرداری و شكل امروزی شهرنشینی برای مردم بسیار آشنا است.به گونه ای که تا دو دهه دیگر بدون تردید با توسعه و به کارگیری کاربردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات بخصوص در حوزه شهرداری، شکل و محتوای روابط فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در شهرها، کشورها و در سطح جهان تغییر اساسی خواهد کرد.
عصر مجازی نهایت توسعه اصول و کاربردهای فناوری اطلاعات در فضای سه بعدی است که به انسان فرصت می دهد تا بدون حضور فیزیکی و به صورت مجازی، بسیاری از امور زندگی خود را در هر نقطه دلخواه و مورد نظر انجام دهد. به طور یقین گسترش عصر اطلاعات و سمت گیری به سوی جامعه اطلاعاتی که امروزه با توسعه سریع و خیره کننده فناوری های پیشرفته همراه شده است جهان را به سوی چهارمین موج تغییر یعنی عصر مجازی رهنمون می کند.
در این فصل تلاش شده است تا با جستاری بر ادبیات شهرداری الکترونیک، ضمن تشریح مفهوم، جزئیات و مدل های موجود، مؤلفه¬ها و شاخص¬های ضروری آن شناسایی و در راستای موضوع تحقیق (مطالعه بسترهای استقرار و توسعه شهرداری الکترونیک در شهر زاهدان با رویکرد الگوبرداری)، مورد استفاده قرار گیرد.