پاورپوینت با موضوع خلاصه كتاب مديريت بر قلبها

دانلود پاورپوینت با موضوع خلاصه كتاب مديريت بر قلبها دارای 46 اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد. تعداد اسلاید : 46 اسلاید فرمت فایل: پاورپوینت ppt و قابل ویرایش آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کپاورپوینت با موضوع خلاصه كتاب مديريت بر قلبها|31018836|arshad100|دانلود پاورپوینت با موضوع خلاصه كتاب مديريت بر قلبها ,پاورپوینت با موضوع خلاصه كتاب مديريت بر قلبها ,پاورپوینت خلاصه كتاب مديريت بر قلبها ,پاورپوینت, خلاصه كتاب مديريت بر قلبها
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت با موضوع خلاصه كتاب مديريت بر قلبها هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود پاورپوینت با موضوع خلاصه كتاب مديريت بر قلبها دارای 46 اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد اسلاید : 46 اسلاید
فرمت فایل: پاورپوینت ppt و قابل ویرایش
آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی ازمتن اسلایدها :


خلاصه كتاب مديريت بر قلبها

مقدمه

يك مدير بايد همواره اين خود آگاهي را داشته باشد كه هر تصميمي كه مي گيرد ، زندگي بسياري را متاثر مي سازد. سنگيني اين بار مسئوليت ، شرري بر جان مديران مي نشاند كه در هر كجا كه هستند ، اتاق كار يا در خلوت خانه ، همواره تلاش نمايند كه خود را توسعه دهند.
كتاب مديريت بر قلب ها كتابي است كه نويسنده در آن از چگونگي انتخاب ارزشها ، روشهاي بهبود سازماني ، شجاعت مواجه با تغيير و راههاي توسعه توانمنديهاي فردي با خوانندگان سخن مي گويد.

كليد پرورش انسان ها در واداشتن آن ها به كارهاي درست است.
يك رهبر كارامد از دو راه پيشگام كمك به مردم در روند دشتيابي به نتيجه هاي خوب مي شود :
هدفها را به درستي به انان مي شناساند و
در راه رسيدن به هدف هر چه از دستش برآيد از پشتيباني ، تشويق و راهنمايي كوتاهي نمي كند.نقش رهبران برجسته تر از ان است كه تصور مي كنند. ايشان مي توانند به انسان ها كمك كنند تا در بازي برنده شوند.

در ستايش انسان ها آنقدر منتظر نمانيد تا كار را صد در صد درست انجام دهند.

بسياري از رهبران خوش خيال در ستايش كاركنان آنقدر درنگ مي كنند تا كار به درستي پايان يابد- طرحي پياده شود يا هدف در دسترس قرار گيرد.مشكل در اينجاست كه شايد هرگز به چنين نقطه اي نرسند. نبايد از رشته اي رفتارهاي تقريبا درست نتيجه صد در صد درست انتظار داشته باشند. بهتر اين است كه پيشرفت را ستايش كنيم ، اين كار خود انگيزه آفرين است.