پاورپوینت طرح آمارگیری از هزینه و درآمد خانوار درسیمابر استان گلستان

دانلود پاورپوینت با موضوع دارای 38 اسلاید و با فرمت .ppt و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد. تعداد اسلاید : 38 اسلاید فرمت فایل: پاورپوینت .ppt و قابل ویرایش آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس قسمتی از متن نمونه:پاورپوینت طرح آمارگیری از هزینه و درآمد خانوار درسیمابر استان گلستان|31028701|arshad100|پاورپوینت,طرح,آمارگیری,از,هزینه,و,درآمد,خانوار,درسیمابر,استان,گلستان,پاورپوینت طرح آمارگیری از هزینه و درآمد خانوار درسیمابر استان گلستان, پاورپوینت طرح آمارگیری از هزینه و درآمد خانوار درسیمابر استان گلستان ,پاورپوینت طرح آمارگیری از هز
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت طرح آمارگیری از هزینه و درآمد خانوار درسیمابر استان گلستان هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .


دانلود پاورپوینت با موضوع دارای 38 اسلاید و با فرمت .ppt و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد اسلاید : 38 اسلاید


فرمت فایل: پاورپوینت .ppt و قابل ویرایش


آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس


قسمتی از متن نمونه:

تابستان 1393
طرح آمارگیری از هزینه و درآمد خانوار درسیمابر استان گلستان
اجراي طرح آمارگيري از هزينه و درآمد خانوار شهري و روستايي به علت سهم مهم مصرف خانوارها در هزينه‌هاي مصرفي بخش خصوصي که خود بخش مهمي از هزينه را در حساب‌هاي ملي تشکيل مي‌دهد، داراي اهميتي به سزا است.
باتوجه به اينکه خانوار به عنوان واحد اصلي و اوليه جامعه يکي از مناسب‌ترين و بهترين واحدهاي مشاهداتي براي مطالعات وضع اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جامعه محسوب مي‌گردد، نتايج آمارگيري از هزينه و درآمد خانوارهاي کشور و استان مي‌تواند منعکس‌کننده چگونگي ميزان و نحوه توزيع هزينه‌ها و درآمدها و چگونگي استفاده خانوارها از امکانات و تسهيلات زندگي در سطح ملي و منطقه‌اي باشد و نقش بسيار مهمي در سنجش و ارزيابي عملکرد و نتايج تصميم‌گيري‌ها و برنامه‌ريزي‌ها و سياست‌گذاري‌هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي کشور دارد.
 مقدمه
طرح آمارگيري مزبور به منظور پاسخگويي به نيازهاي فوق از سال 1342 با آمارگيري از هزينه‌هاي خانوار روستايي و از سال 1347 با آمارگيري از هزينه‌هاي شهري و روستايي کشور از سوي مرکز آمار ايران آغاز شده و از سال1353 علاوه بر هزينه‌هاي خانوارها، درآمدهاي خانوارها را نيز شامل مي‌شود.
اين طرح از سال 1383 براساس طبقه‌بندي بين‌الملليcolcop تطبيق يافته است تا امکان مقايسه‌هاي بين‌المللي نيز فراهم آيد. طبقه‌بنديcolcop به زير بخش‌هاي بيشتري تقسيم مي‌شود که حفظ ساختار آن به منظور مقايسه آماري بين کشورها مفيد مي‌باشد.
بطور کلی هدف از اجراي طرح، بررسي هزينه و درآمد خانوارهاي شهري و روستايي، مقدار مصرف مواد خوراکي، تشخيص انواع درآمدهاي خانوار و برآورد متوسط هزينه کل خانوار در نقاط شهري و روستايي کشور و استان‌ها مي‌باشد.
جامعه آماري طرح هزينه و درآمد خانوارهاي شهري و روستايي، کليه خانوارهاي معمولي ساکن در نقاط شهري و روستايي بوده و واحد آماري آن يک خانوار معمولي ساکن در نقاط شهري و روستايي است که با توجه به استفاده از روش نمونه‌گیری دو مرحله‌ای، واحد نمونه‌گیری مرحله اول بلوک و واحد نمونه‌گری مرحله دوم خانوار است.
جمع‌آوري اطلاعات با تکميل پرسشنامه آمارگيري هزينه و درآمد خانوار از طريق مصاحبه مستقيم با واحدآماري (خانوار) انجام مي‌شود و زمان آماري اجرای این طرح، براي پرسش‌هاي مختلف متفاوت بوده و برحسب مورد مي‌تواند ماه گذشته و يا 12 ماه گذشته باشد. زمان آمارگيري طرح از اول ارديبهشت ماه هر سال تا پايان فروردين ماه سال بعد مي‌باشد.
اداره کل آمار و اطلاعات استان گلستان نیز در راستای ایجاد سامانه یکپارچه مدیریت آمار و برنامه‌ریزی و به عبارتی اجرای پروژه سیمابر استان گلستان و به‌منظور امکان مشاهده سهم و رتبه استان در نتایج حاصل از اجرای طرح هزينه و درآمد خانوار و همچنین دسترسی هرچه سریعتر به اطلاعات آماری دیگر استان‌ها، اقدام به بارگذاری اطلاعات سال‌های 1384 تا 1391 نتایج طرح آمارگیری از هزینه و درآمد خانوارهای شهری و روستایی در سیمابر استان گلستان نموده است.
نتایج حاصل از اجرای طرح، در قالب 12 قلم آماری و 1 شاخص احصاء و شناسایی شده که فهرست اقلام مزبور و برخی گزارش‌‌های آماده شده در ذیل و شناسنامه اقلام آماری و شاخص‌ها در این مجموعه گنجانده شده است.
فهرست اقلام آماری و شاخص‌های بدست آمده از اجرای طرح در سیمابر استان گلستان
1- تعداد خانوارهای نمونه شهری بر اساس گروه‌های هزینه‌ای
2- تعداد خانوارهای روستایی نمونه بر اساس گروه‌های هزینه‌ای
3- تعداد خانوارهای نمونه شهری بر اساس گروه‌های درآمدی
4- تعداد خانوارهای روستایی نمونه بر اساس گروه‌های درآمدی
5- درصد خانوارهای استفاده‌کننده از تسهیلات عمده مسکن
6- درصد خانوارهای استفاده‌کننده از لوازم عمده زندگی
7- متوسط هزینه سالانه یک خانوار
8- متوسط هزینه سالانه یک خانوار شهری بر حسب گروه‌های هزینه
9- متوسط هزینه سالانه یک خانوار روستایی بر حسب گروه‌های هزینه
10- متوسط تعداد افراد در خانوارها
11- متوسط تعداد افراد دارای درآمد در خانوارها
12- متوسط درآمد سالانه یک خانوار
13- نسبت متوسط هزینه سالانه یک خانوار روستایی به خانوار شهری

فهرست برخی از گزارش‌ها و نمودارهای آماری تهیه شده از اقلام آماری موجود در سیمابر استان گلستان
1- جدول مقایسه تعداد خانوارهاي نمونه شهري استان و کشور برحسب گروه‌هاي درآمد
2- نمودار تعداد خانوارهاي نمونه استان بر حسب شهری و روستایی
3- نمودار تعداد خانوارهاي نمونه شهري استان بر حسب گروه‌هاي درآمد
....