پاورپوینت آشنایی با نرم افزار های Solidworks و Abaqus

توضیحات: فایل پاورپوینت آشنایی با نرم افزار های Solidworks و Abaqus(نرم افزارهای رشته مهندسی عمران) ، در حجم 13 اسلاید قابل ویرایش. بخشی از متن: مقدمه نرم افزار Solidworks: فناوری CAD/CAM با این فناوری توسط کامپیوتر ، طاراحان مدل سازان قطعه هایی را بپاورپوینت آشنایی با نرم افزار های Solidworks و Abaqus|32033013|arshad100|پاورپوینت آشنایی با نرم افزار های Solidworks و Abaqus,نرم افزار Abaqus,نرم افزار Solidworks,پاورپوینت نرم افزار مهندسی,المان محدود
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت آشنایی با نرم افزار های Solidworks و Abaqus هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

توضیحات:

فایل پاورپوینت آشنایی با نرم افزار های Solidworks و Abaqus(نرم افزارهای رشته مهندسی عمران) ، در حجم 13 اسلاید قابل ویرایش.بخشی از متن:

مقدمه نرم افزار Solidworks:

فناوری CAD/CAM

با این فناوری توسط کامپیوتر ، طاراحان مدل سازان قطعه هایی را به جای اینکه با دست بکشن توسط کامپیوتر طراحی میکنند نسبت به نقشه هایی که با دست کشیده میشود با ابعاد اندازه های مختلف دقیق تر و ویرایش کردن اصلاح کردن الگو برای آنها آسان تر میباشد. با توجه به توسعه روز افزون نمیتوانند یک الگو را تحلیل دینامیکی کنند ،مورد آزمایش های مثل تنش-کرنش ، انتقال حرارت ،نفوذ جرم تحلیل حرارتی اجزا الکتریکی ، اکوستیک و... قرار دهند و یک سیستم طراحی پیشرفته را انجام داد.

Soidworks از جمله نرم افزارهایی طراحی المان محدود است که با قدرت بالا در طراحی ، مدلسازی، نقشه کشی و... را در ویرایش و ساخت راحت تر میکند برای ما یا با سطح یا با حجم ایجاد کردن نقاط بینهایت سطح های بینهایت به کار می رود.مقدمه نرم افزار Abaqus:

از جمله نرم افزارهای قدرتمند المان محدود ، برای طراحی یک سیستم ، مکانیزم ها و تحلیل های دینامیکی است.

Coastal Engineering Manualبه اختصار (CEM) همان آئین نامه مهندسی ساحل است .

Finite Element Method به اختصار (FEM) تحلیل مهندسی به روش اجزا محدود است.

این نرم افزار دارای مجموعه المان های بسیار گسترده ای است که هر نوع هندسه ای را میتوان توسط این المان ها مدل کرد. همچنین دارای مدل های رفتاری بسیار زیادی است که در مدلسازی انواع مواد با خواص و رفتار گوناگون نظیر فلزات، لاستیک ها، پلیمرها، کامپوزیت ها، بتن مسلح، فوم های فنری و نیز شکننده و همچنین مصالحی ژؤتکنیکی نظیر خاک و سنگ، قابلیت بالایی را ممکن می سازد.استفاده از این نرم افزار تنها محدود به تحلیل مساعل مکانیک جامدات (یعنی مسعله تنش ـ کرنش) نمیشود. با استفاده از این نرم افزار میتوان مساعل مختلفی نظیر انتقال حرارت، نفوذ جرم، تحلیل حرارتی اجزا الکتریکی، آکوستیک، تراوش و پیزو الکتریک را مورد مطالعه قرار داد.انواع مختلف پارت ها مانند Discrete Rigid، Deformable، Analytical Rigid مدل های متقارن و نیز مدل های Orphan Mesh استفاده گردد تا خواننده با نحوه تحلیل با این گونه پارت ها آشنا شود و روی خروجی های نرم افزار به صورت کانتور نمایشی، نمودار و به صورت فایل Excel میتوان نمایش داد.

و...فهرست مطالب:

مقدمه نرم افزار Solidworks

نمومنه های کار شده در محیط Solidworks

مزایای نرم افزار Solidworks

مقدمه نرم افزار Abaqus

نمومنه های کار شده در محیط Abaqus

مزایای نرم افزار Abaqusاین فایل با فرمت پاورپوینت در 13 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.