پاورپوینت آموزش گام به گام روش تصمیم گیری چند معیاره ویکور

توضیحات: فایل (راهکار توافقی و بهینه سازی چند معیاره)،در حجم 21 اسلاید قابل ویرایش. بخشی از متن: روش ویکور (Vikor) حرف اختصاری عبارت صربی Vlse Kriterijumsk Optimizacija Kompromisno Resenje یکی از مدل های پرکاربرد در تصمیم گیری و انتخاب گزینه برتر می پاورپوینت آموزش گام به گام روش تصمیم گیری چند معیاره ویکور|32039306|arshad100|پاورپوینت آموزش گام به گام روش تصمیم گیری چند معیاره ویکور,تعیین شاخص مطلوبیت,شاخص نارضایتی,ماتریس نرمال وزنی,نرمال کردن ماتریس تصمیم گیری
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت آموزش گام به گام روش تصمیم گیری چند معیاره ویکور هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

توضیحات:

فایل (راهکار توافقی و بهینه سازی چند معیاره)،در حجم 21 اسلاید قابل ویرایش.بخشی از متن:

روش ویکور (Vikor) حرف اختصاری عبارت صربی Vlse Kriterijumsk Optimizacija Kompromisno Resenje یکی از مدل های پرکاربرد در تصمیم گیری و انتخاب گزینه برتر می باشد. این مدل از سال 1984 بر مبنای روش توافق جمعی و با داشتن معیارهای متضاد تهیه شده و عموما برای حل مسائل گسسته کاربرد دارد. این روش برای بهینه سازی چند معیاره سیستم های پیچیده توسعه یافته است. این روش روی دسته بندی وانتخاب از یک مجموعه گزینه ها تمرکز داشته و جواب های سازشی را برای یک مسأله با معیارهای متضاد تعیین می کند، به طوری که قادر است تصمیم گیرندگان را برای دستیابی به یک تصمیم نهایی یاری دهد.در اینجا جواب سازشی نزدیکترین جواب موجه به جواب ایده آل است که کلمه سازش به یک توافق متقابل اطلاق می گردد و این جواب سازشی یک شاخص رتبه بندی چند معیاره بر اساس نزدیکی به جواب ایده آل را مطرح می سازد (اپریکویچ و زنگ، 2004).

در واقع مدل ویکور از طریق ارزیابی گزینه ها بر اساس معیارها، گزینه ها را اولویت بندی یا رتبه بندی می کند. در این مدل معیارها وزن دهی نمی شوند، بلکه معیارها از طریق روش های دیگر ارزیابی می شود و سپس گزینه ها بر اساس معیارها و با ترکیب در ارزش معیارها، ارزیابی شده و رتبه بندی می شوند.

و...فهرست مطالب:

معرفی روش ویکور

ساختار مفهومی مدل

مقایسه تکنیک ویکور و تاپسیس

بررسی مراحل

تعیین وزن معیارها

تشکیل ماتریس تصمیم گیری

نرمال کردن ماتریس تصمیم گیری

وزن دار کردن ماتریس نرمال

تعیین مقادیر بالاترین و پایین ترین ارزش ماتریس نرمال وزنی

تعیین شاخص مطلوبیت (S) و شاخص نارضایتی (R)

محاسبه مقدار Q و رتبه بندی نهایی گزینه هااین فایل با فرمت پاورپوینت در 21 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.