حل تحلیلی تمرین فصل سوم سوال 64 استاتیک مریام (ویرایش ششم) در نرم افزار آباکوس

نرم‌افزار آباکوس: از جمله نرم‌افزاری‌های قدرتمند مهندسی به کمک رایانه در زمینه تحلیل به روش اجزاء محدود (FEM) در بازار است. اسم و نشان این نرم‌افزار از لغت abacus در زبان انگلیسی به معنای چرتکه و در زبان یونانی به معنای تخته پوشیده شده با ماسه، گرفتهحل تحلیلی تمرین فصل سوم سوال 64 استاتیک مریام (ویرایش ششم) در نرم افزار آباکوس|34007523|arshad100|حل تمرین استاتیک مریام در نرم افزار آباکیوس,مدلسازی تمرین استاتیک در آباکیوس, تحلیل تمرین استاتیک در آباکیوس, المان محدود, آباکوس,نرم افزار المان محدود, تنش فون میسز, مش بندی, درجات آزادی, بارگذاری, خصوصیات مکانیکی ماده,استاتیک مریام فصل س
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان حل تحلیلی تمرین فصل سوم سوال 64 استاتیک مریام (ویرایش ششم) در نرم افزار آباکوس هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

نرم‌افزار آباکوس:
از جمله نرم‌افزاری‌های قدرتمند مهندسی به کمک رایانه در زمینه تحلیل به روش اجزاء محدود (FEM) در بازار است. اسم و نشان این نرم‌افزار از لغت abacus در زبان انگلیسی به معنای چرتکه و در زبان یونانی به معنای تخته پوشیده شده با ماسه، گرفته شده‌است.
این نرم‌افزار محصول شرکت فرانسوی داسو سیستمز می‌باشد.

آباکوس قابلیت حل مسایل از یک تحلیل خطی ساده تا پیچیده‌ترین مدلسازی غیر خطی را دارا می‌باشد. این نرم‌افزار دارای مجموعه المان‌های بسیار گسترده‌ای می‌باشد که هر نوع هندسه‌ای را می‌توان توسط این المان‌ها مدل کرد. همچنین دارای مدل‌های رفتاری بسیار زیادی است که در مدلسازی انواع مواد با خواص و رفتار گوناگون نظیر فلزات، لاستیک‌ها، پلیمرها، کامپوزیت‌ها، بتن مسلح، فوم‌های فنری و نیز شکننده و همچنین مصالحی ژئوتکنیکی نظیر خاک و سنگ، قابلیت بالایی را ممکن می‌سازد. نظر به اینکه آباکوس یک ابزار مدلسازی عمومی و گسترده می‌باشد، استفاده از آن تنها محدود به تحلیل مسائل مکانیک جامدات (یعنی مسئله تنش - کرنش) نمی‌شود. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان مسایل مختلفی نظیر انتقال حرارت، انتقال جرم، تحلیل حرارتی اجزاء الکتریکی، اکوستیک، تراوش و پیزو الکتریک را مورد مطالعه قرار داد.


فهرست مطالب:
نرم‌افزار آباکوس
مدلسازی
ایجاد پارت نهایی
ایجاد ریسمان
وارد کردن ضریب پواسون و مدول الاستیسیته
وارد کردن چگالی
اختصاص سطح مقطع و خواص ایجاد شده به قطعه
مونتاژ
وارد کردن نوع تحلیل
اعمال شرایط مرزی
صفر کردن درجات آزادی
اختصاص مقدار وزن به مرکز جرم
المان بندی
مش بندی
حل مسئله
تنش فون میسز
نیروهای مربوط به ریسمان A
نیروهای مربوط به ریسمانB
نیروهای مربوط به ریسمان C