تحقيق حكومت سفاح و منصور عباسی

مقاله تاریخی اسلامی,مقاله روش تحقیق تاریخی,علم تاریخ چیست,روش تحقیق در تاریخ pdf,مقاله تاریخی pdf,فلسفه علم تاریخ چیست,کتاب روش تحقیق در تاریخ,انواع تاریخ,دانلود تحقیق pdf,سایت تحقیق دانشجویی,بهترین سایت تحقیق دانشجویی,سایت تحقیق رایگان,دانلود تحقیق رایگان با فرمت word,بانک مقالات دانشجویی,دانلود تحقیق دانش آموزی,نمونه تحقیق دانشجویی pdf,جوهره اصلی تحقیقات تاریخی چیست,پژوهش تاریخی در روش تحقیق,اهداف و مراحل پژوهش تاریخی,موضوعات جالب تاریخی برای تحقیق,موضوع تحقیق تاریخ تحلیلی اسلام,موضوعات تاریخی جالب,اولین خلیفه عباسی که بود,سفاح یعنی چه,اولین خلیفه عباسی که بود تاریخ یازدهم,سفاح که بود مطالعات هشتم,بنی عباس چه کسانی بودند,منصور عباسی,اولین خلیفه عباسی که بود مطالعات هشتم,دشمن خلیفه عباسی که بود؟,اولین خلیفه عباسی چه نام داشت,نخستین خلیفه عباسی که به علوم روی اورد,نام خلفای عباسی,پس از سفاح چه کسی به خلافت رسید گاما,آخرین خلیفه عباسی چگونه کشته شد,معنی سفاح,نخستین خلیفه عباسی که به علوم روی آورد,حکومت بنی عباس چگونه تشکیل شد,منصور عباسی که بود مطالعات هشتم,منصور عباسی چه پیشنهادی به امام اعظم داد,منصور دوانیقی و امام صادق,منصور دوانیقی یعنی چه,اقدامات منصور عباسی را بنویسید مطالعات هشتم,خلیفه عباسی همان راه باطل جای خالی مصر را پیمود,کاخ منصور دوانیقی,جنایات منصور دوانیقی,منصور سفاح,چرا به منصور دوانیقی می گویند,نخستین خلیفه عباسی که به علوم روی اورد که بود,علت مرگ منصور دوانیقی,اقدامات منصور عباسی چه بود,اقدامات منصور خلیفه عباسی تاریخ یازدهم,دانلود تحقيق با موضوع حكومت سفاح و منصور عباسی، در قالب word و در 25 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: نخستين خليفه عباسى، ابو العباس سفاح بود. سفاح به معناتحقيق حكومت سفاح و منصور عباسی|34010054|arshad100|تحقيق تاريخ,دانلود تحقيق,كار تحقيقي تاريخ,تاريخ سفاح,زندگينامه سفاح,تحقيق حكومت سفاح و منصور عباسی,حكومت سفاح,منصور عباسي,حكومت سفاح و منصور عباسي,حكومت منصور عباسي
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقيق حكومت سفاح و منصور عباسی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود تحقيق با موضوع حكومت سفاح و منصور عباسی،

در قالب word و در 25 صفحه، قابل ویرایش.بخشی از متن تحقیق:

نخستين خليفه عباسى، ابو العباس سفاح بود. سفاح به معناى كسى است كه خون فراوان مى ‏ريزد .اين لقب به نوعى، از القابى است كه در برخى از روايات منسوب به پيامبر ـ ص ـ به «مهدى امت» داده شده است.مانند لقب منصور، هادى، مهدى، رشيد، امين و مأمون. جالب آن كه به نقل از مسعودى مورخ، لقب نخست وى مهدى بوده است.در جاى ديگرى اشاره كرديم كه عباسيان، به مانند علويان، گرايش‏هاى شيعى داشتند، اما به سرعت براى حفظ حكومت خود، عقايد مذهبى‏ شان را تغيير دادند.با اين حال، آثارى از اين گرايش، همانند اعتقاد مزبور كه به نوعى ساير مسلمانان هم به آن اعتقاد داشتند، در انديشه‏ هاى مذهبى برخى از آنها باقى ماند.وى در نخستين خطبه‏اش از عمل به كتاب خدا و سنت رسول سخن گفت و افزود كه پس از پيامبر ـ ص ـ تنها دو امام به حق حكومت كرده‏اند: يكى امام على ـ ع ـ و دوم خود او.
سفاح براى اطمينان بر حفظ حكومت، تمامى بلاد مهم را به اعضاى خانواده‏اش واگذار كرد : عبد الله بن على در شام، صالح بن على در مصر و فلسطين، عبد الصمد بن على بر جزيره، داود بن على در حجاز، عيسى بن على در فارس، و سليمان بن على در بصره و..
نخستين اقدام سفاح و دستگاه عباسى، برافكندن ريشه امويان بود.تقريبا هر اموى كه شناخته شده بود، به قتل رسيد.عباسيان، قبرهاى امويان را در شام شكافتند و جنازه‏هاى آنها را به آتش كشيدند.تنها قبرى كه استثنا شد، قبر عمر بن عبدالعزيز بود.داود بن على عباسى، در حجاز اعلام بخشش كرد و پس از آن كه امويان از پنهانگاه‏ها بيرون شدند، آنها را كشت .زمانى كه سفاح كوشيد تا امويانى را كه در عراق به وى پناه آورده بودند ببخشد، شاعرى وى را به خاطر بخشش امويان ملامت كرد و پس از شعر او بار ديگر امويان پناهنده به قتل رسيدند.
در برخى از مناطق شامات، بارها بقاياى امويان و يا فرماندهان آنها سر به شورش برداشتند، اما با شدت هر چه تمام‏تر سركوب شدند.سخت گيرى بر ضد امويان تا آن اندازه بود كه آنها، به سرعت شامات را رها كرده به شمال افريقا در دورترين نقاط گريختند و در اندلس دولت اموى را بنياد گذاشتند.
دكتر حسن ابراهيم حسن در كتاب «تاريخ سياسى اسلام» راجع به سفاح مى ‏گويد:
ابوالعباس عبدالله بن محمد بن على ملقب به سفاح نخستين خليفه عباسى بود. پدر وى محمد در آخر دوران اموى در بسط دعوت عباسيان كوشش فراوان كرد و به سال 125 ه ـ بمرد و كار دعوت را به فرزند خويش ابراهيم ملقب به امام سپرد. ابراهيم امام به دست مروان خليفه اموى محبوس و مسموم شد و كار دعوت بدست ابوالعباس افتاد. وى به كوفه رفت (132) هفته‏اى چند نهان مى‏زيست و عاقبت به اصرار پيروان خود دعوت را آشكار كرد و به عنوان خلافت بدو سلام گفتند. ابوالعباس از برادر خود منصور كوچكتر بود اما چون مادرش عرب بود وى را براى خلافت مناسب‏تر ديدند كه مادر منصور كنيز بود. آغاز خلافت ابوالعباس روز سوم ماه ربيع الاول سال 132 هجرى بود.