تحقيق بررسي رابطه عزت نفس و پيشرفت تحصيلي دانش آموزان دختر 15 تا 18 سال

مقدمه : مردم معدن هايي هستند همچون طلا و نقره . پيامبر اكرم (ص) در روان شناسي شخصيت و روان شناسي اجتماعي مباحث جنجال برانگيزي مطرح مي شوند كه اين مباحث جذابيت خاصي را براي محقق ايجاد نموده و زمينه هاي مساعدي را براي پويايي تحقيقات بنيادي و كاربردي فرتحقيق بررسي رابطه عزت نفس و پيشرفت تحصيلي دانش آموزان دختر 15 تا 18 سال|34010451|arshad100|تحقيق علوم اجتماعي,دانلود تحقيق,كار تحقيقي علوم اجتماعي,تحقيق بررسي رابطه عزت نفس و پيشرفت تحصيلي دانش آموزان دختر 15 تا 18 سال,رابطه عزت نفس و پيشرفت تحصيلي,دانش آموزان دختر 15 تا 18 سال,شهرستان نظرآباد
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقيق بررسي رابطه عزت نفس و پيشرفت تحصيلي دانش آموزان دختر 15 تا 18 سال هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مقدمه :
مردم معدن هايي هستند همچون طلا و نقره . پيامبر اكرم (ص)
در روان شناسي شخصيت و روان شناسي اجتماعي مباحث جنجال برانگيزي مطرح مي شوند كه اين مباحث جذابيت خاصي را براي محقق ايجاد نموده و
زمينه هاي مساعدي را براي پويايي تحقيقات بنيادي و كاربردي فراهم ساخته اند .
يكي از موضوعاتي كه همواره توجه روان شناسان را به خود جلب مي كند بحث پيشرفت تحصيلي است و همچنين عدم پيشرفت تحصيلي (افت تحصيلي) كه امروز يكي از موضوعات كنفرانس ها و سمينارها مي باشد . در اين پژوهش هدف آن است كه عوامل متعددي كه در پيشرفت تحصيلي موثرند نام برده شود و رابطه پيشرفت تحصيلي و عزت نفس مورد بررسي قرار گيرد .
در طول صد سال گذشته نيز بسياري از روانشناسان اين نظر را پذيرفته اند
كه انسان داراي يك نياز به عزت نفس مي باشد (مانند آدلر ، آلپورت ،
راجرز ، ساليوان ، كارن هورناي ، جيمز ، مزلو ، مورفي ، رانگ ) از ميان
اين افراد كارن هورناي روشي را كه افراد تلاش مي كنند بواسطه آن يك
خود پنداره مطلوب از خود بدست آورده و از آن محافظت و دفاع نمايند را مورد بحث قرار داده است .
در ابتداي كودكي امنيت و آرامش كودكان در گرو توجه و مراقبت والدين است . آنها نيازهاي كودكان خود را برآورده نموده و اضطرابهايشان را به حداقل مي رسانند و بتدريج كه كودكان رشد مي كنند در آنها خودياري نيز بوجود مي آيد و اين شناخت برايشان حاصل مي گردد كه آيا دختران و پسران خوبي هستند ؟ كودكان از طريق والدينشان ( به نظر آنها قدرت مطلق هستند ) ، مي خواهند پيامدهاي خوب را دريافت كنند و در مقابل از پيامدهاي بد در امان باشند ، همچنين ياد مي گيرند كه اگر دختران و پسران بدي باشند خطر از دست دادن مراقبت و توجه والدين وجود دارد و شايد اصلاً آنها را نابود كنند . پيامد آن چيزي كه كودك ادراك مي كند حتماً يك عزت نفس مثبت همراه با احساس گرمي و امنيت و يا يك عزت نفس منفي همراه با بيم و وحشت است .