تحقیق نياز انسان به دين

دانلود تحقیق با موضوع نياز انسان به دين، در قالب docx و در 47 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از ابتدای تحقیق: انسان قادر است چنان آگاهي هاي خود را وسعت دهد كه همه عالم هستي را شامل گردد. اين يكي از ويژگي هاي انسان است كه در مسير او به سوي كمال مؤثر است، اماتحقیق نياز انسان به دين|34013941|arshad100|نياز انسان به دين,تحقیق نياز انسان به دين,پاورپوینت نياز انسان به دين,پایان نامه نياز انسان به دين,تحقیق دین,پاورپوینت دین,پایان نامه دین,تحقیق نیاز به دین,پاورپوینت نیاز به دین,پایان نامه نیاز به دین,تحقیق نیاز به دین,پاورپوینت نیاز به دی,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق نياز انسان به دين هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود تحقیق با موضوع نياز انسان به دين،
در قالب docx و در 47 صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از ابتدای تحقیق:
انسان قادر است چنان آگاهي هاي خود را وسعت دهد كه همه عالم هستي را شامل گردد. اين يكي از ويژگي هاي انسان است كه در مسير او به سوي كمال مؤثر است، اما قدرت علم آموزي، تنها عامل در خود سازي نيست. اين توانائي باعث مي شود كه انسان قادر گردد خود را بشناسد و جهان هستي را تفسير كند. هر چه انسان بيشتر از اين قدرت خود استفاده نمايد و بيشتر تلاش كند آگاهي هاي بيشتري را به دست آورده و افق وسيع تري را براي عمل در اختيار خواهد داشت.

اما خود سازي به تلاش نيازمند است و هر گونه تلاشي محتاج انگيزه است، به تعبير ديگر انسان دست به عمل و كاري نمي زند، مگر اين كه انگيزه اي براي انجام آن كار داشته باشد.

هر عمل ديگري را كه انسان انجام مي دهد، وقتي رسيدگي كنيم، مي بينيم منشاء آن يك نياز و خواسته دروني است. همين علم آموزي و دست يافتن به حقايق جهان هستي و درك واقعيت ها از يك نياز دروني سرچشمه مي گيرد.

پس هنگامي كه از خواسته ها صحبت مي كنيم، بايد بدانيم كه آن كاملاً با آگاهي و علم تفاوت دارد و اصولاً خواسته ها و آگاهي ها از دو مقوله متفاوت هستند. آگاهي ها محدوده ديد انسان را وسعت مي بخشند و خواسته ها انسان را وادار مي كند تا در آن محدوده ديد خود عمل كند و نيازهاي خود را را بر آورده سازد...