تحقیق شبکه های کامپیوتری و مراحل نصب windows Server 2003

دانلود تحقیق با موضوع شبکه های کامپیوتری و مراحل نصب windows Server 2003، در قالب word و در 73 صفحه، قابل ویرایش، شامل: شبکه کامپیوتری چیست؟ دلایل استفاده از شبکه مفهوم گره Node و ایستگاه های کاری یا Work Station مدل های شبکه اجزاء شبکه انواع شبکه ازتحقیق شبکه های کامپیوتری و مراحل نصب windows Server 2003|34017514|arshad100|شبکه های کامپیوتری,مراحل نصب windows Server 2003,تحقیق شبکه های کامپیوتری,تحقیق مراحل نصب windows Server 2003,مقاله شبکه های کامپیوتری,مقاله مراحل نصب windows Server 2003,دانلود تحقیق شبکه های کامپیوتری
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق شبکه های کامپیوتری و مراحل نصب windows Server 2003 هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود تحقیق با موضوع شبکه های کامپیوتری و مراحل نصب windows Server 2003،

در قالب word و در 73 صفحه، قابل ویرایش، شامل:


شبکه کامپیوتری چیست؟

دلایل استفاده از شبکه

مفهوم گره Node و ایستگاه های کاری یا Work Station

مدل های شبکه

اجزاء شبکه

انواع شبکه از لحاظ جغرافیایی

ریخت شناسی شبکه

پروتکل های شبکه

ابزارهای اتصال دهنده

مفاهیم مربوط به ارسال سیگنال و پهنای باند

عملکرد یک شبکه

مراحل نصب Windows Server 2003

تعریف DHCP Server

مراحل نصب DHcp Sever

تنظیم DHcp Serverمقدمه تحقیق:

استفاده از شبکه های کامپیوتری، در چندین سال اخیر رشد فراوانی کرده و سازمان ها و موسسات، اقدام به برپایی شبکه نموده اند. هر شبکه کامپیوتری باید با توجه به شرایط و سیاست های هر سازمان، طراحی و پیاده سازی گردد. در واقع شبکه های کامپیوتری زیر ساخت های لازم را برای به اشتراک گذاشتن منابع در سازمان فراهم می آورند، در صورتی که این زیر ساختها به درستی طراحی نشوند، در زمان استفاده از شبکه مشکلات متفاوتی پیش آمده و باید هزینه های زیادی به منظور نگهداری شبکه و تطبیق آن با خواسته های مورد نظر صرف شود.در زمان طراحی یک شبکه سوالات متعددی مطرح می شود:

- برای طراحی یک شبکه باید از کجا شروع کرد؟


- چه پارامترهایی را باید در نظر گرفت؟


- هدف از برپاسازی شبکه چیست؟


- انتظار کاربران از شبکه چیست؟


- آیا شبکه موجود ارتقاء می باید و یا یک شبکه از ابتدا طراحی می شود؟


- چه سرویس ها و خدماتی برروی شبکه ارائه خواهد شد؟به طور کلی قبل از طراحی فیزیکی یک شبکه کامپیوتری، ابتدا باید خواسته ها شناسایی و تحلیل شوند، مثلاً در یک کتابخانه چرا قصد ایجاد یک شبکه را داریم و این شبکه باید چه سرویس ها

و خدماتی را ارائه نماید؛ برای تامین سرویس ها و خدمات مورد نظر اکثریت کاربران ، چه اقداماتی باید انجام داد. مسائلی چون پروتکل مورد نظر برای استفاده از شبکه، سرعت شبکه و از همه مهم تر مسائل امنیتی شبکه، هریک از این ها باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. سعی شده است پس از ارائه تعاریف اولیه، مطالبی پیرامون کاربردهای عملی آن نیز ارائه شود تا در تصمیم گیری بهتر یاری کند.