تحقیق آشنایی با عملیات مروارید نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

دانلود تحقیق با موضوع آشنایی با عملیات مروارید نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در قالب word و در 17 صفحه، قابل ویرایش، شامل: مقدمه شناسایی منطقه برای جدا شدن ناوچه پیکان ناوچه قهرمان پیکان اسطوره شد در تعقیب ناوچه عراقی روز بعد از عملیات نتایجتحقیق آشنایی با عملیات مروارید نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران|34030600|arshad100|آشنایی با عملیات مروارید نیروی دریایی ارتش,تحقیق درباره عملیات مروارید نیروی دریایی ارتش, عملیات مروارید,تحقیق آشنایی با دفاع مقدس,تحقیق درس آشنایی با دفاع مقدس, اهداف عملیات مروارید,آشنایی با عملیات مروارید,عملیات مروارید نیروی دریایی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق آشنایی با عملیات مروارید نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود تحقیق با موضوع آشنایی با عملیات مروارید نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران،

در قالب word و در 17 صفحه، قابل ویرایش، شامل:


مقدمه

شناسایی منطقه برای جدا شدن ناوچه پیکان

ناوچه قهرمان پیکان اسطوره شد

در تعقیب ناوچه عراقی

روز بعد از عملیات

نتایج بزرگ ترین عملیات هوایی آفندی و ایذایی

شرح کامل عملیات مروارید

منطقه عملیات

و ...بخشی از متن تحقیق:

مقدمه:

عملیات مروارید که به بزرگترین عملیات آفندی و ایذایی نیروی هوایی نیز شهرت دارد بامداد روز هفتم آذر سال ۱۳۵۹، صورت گرفت.در این عملیات ۴ فروند ناوچه موشک انداز عراقی کلاس «اوزا» و ۷ فروند شناور دیگر عراقی غرق شدند. نیروی دریایی عراق پس از این عملیات عملاً فلج شده و تا پایان جنگ قادر به ایفاء نقش نبوده‌است. ناوچه پیکان نیز در این عملیات توسط نیروی دریایی عراق منهدم گردید.


در آن زمان، بارگیری و تخلیه کالا برای عراق از طریق بندر ام‌القصر که خارج از اروند رود است، انجام می‌گرفت. صدور نفت عراق از طریق دو سکوی عظیم نفتی به نامهای «البکر» و «الامیه» واقع در مصب اروندرود عملی می‌شد. در روز هفت آذر ۱۳۵۹ در عملیات مروارید این سکوهای نفتی منهدم شدند و عملاً صدور نفت عراق از طریق دریا قطع گردید.


به دستور فرماندهی عملیات، خلبانان شجاع نیروی هوایی ماموریت داشتند تا در عملیاتی بزرگ هدف‌های دریایی را در منطقه عملیاتی خلیج فارس منهدم نمایند. عملیات مروارید توسط دریادلان نیروی دریایی و برای حفظ سیادت جمهوری اسلامی بر آب‌های گرم خلیج فارس آغاز شده بود و ...