تحقیق تاثير قانون مسئولیت مدنی در مشاغل مختلف (پزشكي)

دانلود تحقیق با موضوع تاثير قانون مسئولیت مدنی در مشاغل مختلف (پزشكي)، در قالب word و در 11 صفحه، قابل ویرایش، شامل: مقدمه تعریف مسئولیت مدنی اهداف و مقاصد مسئوتحقیق تاثير قانون مسئولیت مدنی در مشاغل مختلف (پزشكي)|34031610|arshad100|قانون مسئولیت مدنی,قانون مسئولیت مدنی ایران,قانون مسئولیت مدنی مصوب 1339,قانون مسئولیت مدنی pdf,قانون مسئولیت مدنی در مشاغل,قانون مسئولیت مدنی در مشاغل مختلف,قانون مسئولیت مدنی در پزشکی,قانون مسئولیت مدنی در حرفه پزشکی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق تاثير قانون مسئولیت مدنی در مشاغل مختلف (پزشكي) هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود تحقیق با موضوع تاثير قانون مسئولیت مدنی در مشاغل مختلف (پزشكي)،

در قالب word و در 11 صفحه، قابل ویرایش، شامل:


مقدمه

تعریف مسئولیت مدنی

اهداف و مقاصد مسئولیت مدنی

تعريف مسؤوليت مدني

تقصير شغلي

معيار تقصير شغلي

اصل 171 قانون اساسي

نكات موجود در اصل 171 قانون اساسي

نكته اول

نكته دوم

نكته سوم

نكته چهارم

سوال

نكته پنجم

نكته ششم

نكته هفتم

مسئوليت پزشك در برابر آسيب بيمار

مسئوليت صاحبان مشاغل

رئيس سازمان پزشكي قانوني درباره مرگ و مير ناشي از جراحي زيبايي

منابعبخشی از متن تحقیق:

قانون مسئولیت مدنی ازقانون و حقوق حاکم بر قراردادها، حقوق حاکم بر اعاده وضع سابق، قواعد انصاف و حقوق کیفری متمایز است. قانون و قوق حاکم بر قراردادها، از انتظارات ناشی از تعهدات حمایت می کند، حقوق حاکم بر اعاده وضع سابق از دارا شدن ناعادلانه و به ناحق جلوگیری می کند، قواعد انصاف در صدد تضمین این امر است که مردم در برخی اوضاع و احوال به نحو صحیح عمل کنند و حقوق کیفری تخلفات بسیار شدید از قبیل قتل را مجازات می کند،که دولت نفع مستقیمی در جلوگیری از آن دارد. باید توجه داشت که بسیاری از تخلفات می توانند به مسئولیت یا تعهد قانونی هم درقبال دولت به عنوان جرم و هم در قبال زیان دیده به عنوان مسئولیت مدنی منجر شوند.


قانون مسئولیت مدنی برای حمایت از منافع شخص در امنیت بدنی، اموال عینی، منابع مالی، یا شهرت و اعتبار به کار می رود. دخل و تصرف در یکی از این منافع به وسیله اقامه دعوای جبران خسارت معمولاً به شکل خسارت تقویم نشده قابل جبران است. لذا هدف قانون مسئولیت مدنی عبارت است از باز گرداندن شخص زیان دیده به جایگاه و وضعیتی که قبل از وقوع تخلف داشت (اصل انتظار یا وضعیتی که شخص در صورت عدم تحقق حادثه در آن به سر می برد).


در اکثر کشورها مسئولیت های مدنی نوعاً به سه دسته بزرگ تقسیم شده اند: مسئولیت های مدنی ناشی از فعل زیان بار عمدی، مسئولیت مدنی ناشی فعل زیان بار غفلت، و مزاحمت. دسته های دیگر یا دسته های فرعی در برخی کشورها شناسایی شده اند. برخی مسئولیت های مدنی عبارت اند از مسئولیت های ناشی از حوادث (مسئولیت محض) زیرا خواهان می تواند فقط با ابراز این که تخلف واقع شده است خسارت دریافت کند و چون خوانده مرتکب تخلف شده است، نیازی به اثبات وضعیت روحی خوانده یا تقصیر او در وظیفه مراقبت لازم، نیست ...