پاورپوینت خلاصه کتاب عروض و قافيه تالیف دكتر سيروس شميسا

دانلود رایگان کتاب عروض دکتر شمیسا,کتاب عروض و قافیه pdf,بهترین کتاب عروض و قافیه,خرید کتاب عروض و قافیه شمیسا,دانلود رایگان کتاب عروض و قافیه وحیدیان,خرید کتاب آشنایی با عروض و قافیه,آشنایی با عروض و قافیه سیروس شمیسا,خرید کتاب بیان سیروس شمیسا,دانلود رایگان کتاب عروض و قافیه,دانلود کتاب عروض و قافیه pdf,دانلود کتاب عروض و قافیه پیام نور,کتاب عروض و قافیه دکتر شمیسا,کتاب عروض و قافیه خیلی سبز,دانلود رایگان کتاب عروض و قافیه عباس ماهیار,دانلود کتاب عروض و قافیه دبیرستان,دانلود کتاب عروض و قافیه پیش دانشگاهی,دانلود پاورپوینت خلاصه کتاب عروض و قافيه تالیف دكتر سيروس شميسا، در قالب ppt و در 81 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: معرفی طرح درس: درس عروض و قافیهپاورپوینت خلاصه کتاب عروض و قافيه تالیف دكتر سيروس شميسا|34044693|arshad100|کتاب عروض و قافيه تالیف دكتر سيروس شميسا,کتاب عروض و قافيه دكتر سيروس شميسا,کتاب عروض و قافيه سيروس شميسا,کتاب عروض و قافيه دكتر شميسا,کتاب عروض و قافيه شميسا,دانلود کتاب عروض و قافيه سيروس شميسا,پاورپوینت کتاب عروض و قافيه سيروس شميسا
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت خلاصه کتاب عروض و قافيه تالیف دكتر سيروس شميسا هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود پاورپوینت خلاصه کتاب عروض و قافيه تالیف دكتر سيروس شميسا،
در قالب ppt و در 81 اسلاید، قابل ویرایش.


بخشی از متن پاورپوینت:
معرفی طرح درس:

درس عروض و قافیه از دروس تخصصی رشته زبان و ادبیات فارسی است که آموختن آن برای شناخت فنون و شگردهای وزن و قافیه ضروری است.

اهداف درس :
1- هدف کلی این کتاب این است که مسأله وزن بطور طبیعی در ذهن دانشجو رسوخ یابد و فنون آن ملکه ذهن شود.
2- آموختن فنون تقطیع و دست یافتن به اوزان شعری
3- آموزش علم قافیه با شیوه علمی جدید.

جایگاه درس برای دانشجویانی که می خواهند در زمینه ادبیات تبحر و تخصصی بیابند، آموزش عروض و قافیه از واجبات است. شعر فارسی کلامی آهنگین است و عروض علمی است که از آهنگ های متنوع شعر فارسی بحث می کند.


هدف های رفتاری :
1- در این کتاب علم عروض با شیوه جدیدی ارائه شده است. شیوه این کتاب به نحوی است که باید دقیقاً هر مطلبی آموخته شود تا مطلب بعدی فهمیده شود.
2- عروض درس عملی است و با حفظ کردن سرو کار ندارد.
3- شناخت فنون تقطیع برای دستیابی به وزن
4- علم قافیه نیز باید با شیوه ای کاملاً تازه بر اساس علم زبان شناسی آموخته شود.

مقدمه فصل اول:
1- شعر فارسي، كلامي آهنگين است و عروض علمي است كه از آهنگ هاي متنوع شعر فارسي بحث مي كند.
2- تعريف عروض: يكي از انواع علوم ادبي است كه از وزن (آهنگ) شعر بحث مي كند.
3- تعريف وزن: شعر كلامي است مخيل و موزون . وزن نظم و تناسب خاصي است در اصوات شعر
وزن شعر سنتي فارسي وزن كمي است يعني از تناسب و تساوي هجاهاي كوتاه و بلند به وجود مي آید ...