پاورپوینت خلاصه کتاب كلیله و دمنه1 تالیف دكتر نورالدین مقصودی

جزوه ادبیات دانشگاه,دانلود کتاب های رشته ادبیات فارسی,کتاب های رشته زبان و ادبیات فارسی,دانلود کتاب کلیله و دمنه پیام نور,جزوه فارسی پیام نور,دانلود رایگان جزوه کلیات مسائل ادبی,دانلود کتاب های دانشگاهی رشته ادبیات,دانلود رایگان جزوه تاریخ بیهقی,دانلود پاورپوینت خلاصه کتاب كلیله و دمنه1 تالیف دكتر نورالدین مقصودی ، در قالب ppt و در 166 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: هدف كلی كتاب: هدف كلی ایپاورپوینت خلاصه کتاب كلیله و دمنه1 تالیف دكتر نورالدین مقصودی|34044716|arshad100|کتاب كلیله و دمنه1 تالیف دكتر نورالدین مقصودی,کتاب كلیله و دمنه1 دكتر نورالدین مقصودی,کتاب كلیله و دمنه1 نورالدین مقصودی,کتاب كلیله و دمنه1 مقصودی,دانلود کتاب كلیله و دمنه1 دكتر نورالدین مقصودی,پاورپوینت کتاب كلیله و دمنه1 تالیف دكتر نورالدین مق,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت خلاصه کتاب كلیله و دمنه1 تالیف دكتر نورالدین مقصودی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود پاورپوینت خلاصه کتاب كلیله و دمنه1 تالیف دكتر نورالدین مقصودی،
در قالب ppt و در 166 اسلاید، قابل ویرایش.بخشی از متن پاورپوینت:

هدف كلی كتاب:
هدف كلی این درس آشنایی با نثر مصنوع در زبان فارسی است كه با كلیله و دمنه آغاز می شود و در قرن های بعدی تحوّل می یابد. اهداف دیگر این درس عبارتند از: آشنا شدن با نثر دورۀ دوم غزنویان و سلاجقه از طریق آشنایی با شیوه نگارش این كتاب، درك و دریافت مضامین و مفاهیم آن و آموختن لغات، تركیبات، امثال و خصایص دستوری.


جایگاه درس:
درس كلیله و دمنه در دو قسمت و برای چهار واحد درسی تدوین شده است و از دروس پایۀ دوره كارشناسی زبان و ادبیات فارسی می باشد. در این كتاب قسمت اول مطالعه می شود.

هدف های رفتاری كتاب:
آشنایی كلی با كتاب و بررسی سیر پیدایش آن
شرح لغات، تركیبات، ابیات و عبارات مشكل كتاب
توانایی بازنویسی قسمتی از متن به نثر امروز
تشخیص معنی صحیح یك عبارت از بین چند معنی داده شده
تشخیص صنایع ادبی به كار رفته در متن
تشخیص نوع كلمه از نظر دستوری
آشنایی كلی با كتاب و بررسی سیر پیدایش آن


كتاب كلیله و دمنۀ بهرامشاهی یكی از شاهكارهای نثر فارسی است. اصل این كتاب ارجمند از هند است. ایرانیان آن را از هند آورده، خود بابی چند بر آن افزودند. متن سنسكریت قسمتی از ابواب كلیله و دمنه كه از پنجاتنترا و مهابهارتا ترجمه شده در دست است. كلیله و دمنه آنگونه كه از متن عربی آن برمی آید دارای چند باب است كه در نخستین مجموعۀ آن وجود نداشته و به ترجمۀ پهلوی افزوده شده است ...