پاورپوینت کاربرد نانوذرات پلاسمونیک در ادوات الکترونیکي

دانلود پاورپوینت با موضوع کاربرد نانوذرات پلاسمونیک در ادوات الکترونیکي ،در قالب ppt و در 33 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: مقدمه انواع پلاسمون عوامل موثر بر پاسخ طیفی نانوذرات پلاسمونیک آشکارسازهای نوری پلاسمونیک سلول های خورشیدی پلاسمونیک لیتوگرافی با پاورپوینت کاربرد نانوذرات پلاسمونیک در ادوات الکترونیکي|34045850|arshad100|پلاسمونیک چیست,پلاسمونیکpdf,آشکارساز نیمه هادی,پلاسمونیک ویکی پدیا,انواع آشکارسازهای نوری,انواع آشکارسازهای نیمه هادی,آشکارساز نوری چیست,انواع آشکارساز نوری
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت کاربرد نانوذرات پلاسمونیک در ادوات الکترونیکي هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود پاورپوینت با موضوع کاربرد نانوذرات پلاسمونیک در ادوات الکترونیکي،در قالب ppt و در 33 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:
مقدمه
انواع پلاسمون
عوامل موثر بر پاسخ طیفی نانوذرات پلاسمونیک
آشکارسازهای نوری پلاسمونیک
سلول های خورشیدی پلاسمونیک
لیتوگرافی با ذرات پلاسمونیک


بخشی از متن پاورپوینت: تعريف:
پلاسمونيك علمي است كه به مطالعه برهم كنش نور با ساختار هاي فلزي مي پردازد. اين برهم كنش بين نور و فلز، باعث ايجاد نوسانات تجمعي الكترون هاي باند ظرفيت فلز مي شود.
پلاسمون ها، نوسانات جمعي الكترون هاي لايه رسانايي هستند كه در اثر قرار گرفتن فلز در ميدان خارجي به وجود آمده اند. بسامد اين نوسانات منطبق بر بسامد پلاسماي ماده است.

پلاسمون های نانو ذرات طلا نور سبز را منعکس و نور قرمز را عبور می دهند. هنگامی که نور از بیرون به کاپ برخورد می کند، سبز رنگ به نظر می رسد و هنگامی که نور به درون آن تابیده می شود، قرمز به نظر می رسد (روم باستان)
استفاده از نانو ذرات طلا به عنوان رنگدانه در شیشه های پنجره (قرن 17 میلادی در نتردام)
چرا از پلاسمونیک استفاده می کنیم؟
طول موج بلند نور ( چند ميكرومتر) مانع از توسعه الكترونيك نوري در مقياس نانو مي شد
يك راه ممكن براي غلبه بر اين محدوديت تبديل كردن نور به پلاسما بود.
پلاسما طول موج بسيار كوتاهتري نسبت به نور دارند و مي تولنند مانند يك سيگنال الكترونيكي منتشر شوند.
طول موج الكترون هاي منتشر شده پلاسما در حد چند نانومتر است ...