پاورپوینت بخش سوم فصل هشتم ریاضی مقطع نهم حجم هرم و مخروط

دانلود پاورپوینت بخش سوم فصل هشتم ریاضی مقطع نهم با موضوع حجم هرم و مخروط، در قالب ppt و در 14 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: هرم هرم یک شکل فضایی است که دارای یک وجه زیرین به نام قاعده است. قاعده هرم، یک چندضلعی است. به هر یک از مثلث هاپاورپوینت بخش سوم فصل هشتم ریاضی مقطع نهم حجم هرم و مخروط|34056243|arshad100|پاورپوینت بخش سوم فصل هشتم ریاضی نهم , دانلود پاورپوینت نهم با موضوع بخش سوم فصل هشتم ریاضی , پاورپوینت کلاس نهم در مورد بخش سوم فصل هشتم ریاضی , پاورپوینت کلاس نهم , پاورپوینت پایه نهم بخش سوم فصل هشتم ریاضی , دانلود پاورپوینت آموزشی کلاس نهم
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت بخش سوم فصل هشتم ریاضی مقطع نهم حجم هرم و مخروط هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود پاورپوینت بخش سوم فصل هشتم ریاضی مقطع نهم با موضوع حجم هرم و مخروط،
در قالب ppt و در 14 اسلاید، قابل ویرایش.


بخشی از متن پاورپوینت:
هرم
هرم یک شکل فضایی است که دارای یک وجه زیرین به نام قاعده است. قاعده هرم، یک چندضلعی است. به هر یک از مثلث هایی که در یک نقطه همدیگر را قطع می کنند، وجه جانبی هرم می گویند و نقطه مشترک همه وجه های جانبی، رأس هرم است.
ارتفاع هرم: به فاصله رأس هرم تا قاعده، یعنی طول عمودی که از رأس بر قاعده رسم می شود، ارتفاع هرم می گویند.
در هرم شکل قبل، قاعده به شکل ................................... و وجوه جانبی به شکل ........................................... هستند.
هرم منتظم: اگر چندضلعی قاعده یک چندضلعی منتظم بوده و وجه های جانبی با هم همنهشت باشند، هرم را منتظم می گویند.
نکته: در هرم منتظم، اگر قاعده مرکز تقارن داشته باشد، آنگاه پای ارتفاع (نقطه برخورد ارتفاع و قاعده) دقیقاً روی مرکز تقارن خواهد بود.
نکته: زوج ضلعی های منتظم، مرکز تقارن دارند ...


توضیحات:
این فایل قابل ارائه و مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی جهت آموزش و یادگیری در مقطع نهم بوده و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی رعایت شده است.