تحقیق تئوري شاهي آرماني و تداوم آن در دورة اسلامي

رشته علوم سیاسی,دانشکده حقوق و علوم سیاسی تهران,بهترین دانشگاه علوم سیاسی ایران,فارغ التحصیلان علوم سیاسی دانشگاه تهران,ادرس دانشگاه حقوق تهران,اساتید علوم سیاسی دانشگاه تهران,ارشد علوم سیاسی دانشگاه تهران,کیومرث اشتریان ویکی پدیا,تحقیق تئوري شاهي آرماني و تداوم آن در دورة اسلامي فهرست 1- مقدمه 2- جهان بيني در ايران باستان 3- ويژگيهاي شاه آرماني الف. قدرت موثر يا زور ب. آئين يا قرارداد اجتحقیق تئوري شاهي آرماني و تداوم آن در دورة اسلامي|35007655|arshad100|حقوق علوم سیاسی, تحقیق تئوري شاهي آرماني , کار تحقیقی تئوري شاهي آرماني , مقاله تئوري شاهي آرماني , پروژه تئوري شاهي آرماني , تحقیق در مورد تئوري شاهي آرماني , دانلود تحقیق تئوري شاهي آرماني , پایان نامه پیرامون تئوري شاهي آرماني
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق تئوري شاهي آرماني و تداوم آن در دورة اسلامي هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

تحقیق تئوري شاهي آرماني و تداوم آن در دورة اسلامي


فهرست


1- مقدمه
2- جهان بيني در ايران باستان
3- ويژگيهاي شاه آرماني
الف. قدرت موثر يا زور
ب. آئين يا قرارداد اجتماعي
پ- فرّه ايزدي يا شوكت
4- تداوم انديشه ايراني در دورة اسلامي
الف. فلسفه سياسي
ب. سياستنامه
پ. حكمت اشراق
5- نتيجه‌گيري و جمعبندي
6- فهرست منابعبخشی از متن تحقیق:


1- مقدمه
انديشه ايرانيان باستان را مانند انديشة ديگر مردمان دنياي قديم، مي توان از اسطوره‌هاي حماسه‌ها، كتابها و باورهاي ديني و نيز سنگ نبشته‌هاي آنان دريافت. انسانهاي دنياي كهن، انديشه‌هايشان را در قالب اسطوره‌ها، آيين‌ها و سرودهاي ديني بيان كرده‌اند؛ از اين رو به قول مردم دكتر حميد عنايت يكي از علل دشواري تحقيق در انديشه‌هاي سياسي در ايران آميختگي آنها با عقايد و تعاليم ديني و اخلاقي وجهان شناسي و تاريخي است . در حالي كه در مغرب زمين و از زمان افلاطون سنت بر آن بوده است كه رساله‌ها و كتابهاي جداگانه در موضوع سياست و كشورداري بنويسند، در فرهنگ ايراني تفكرات مربوط به جامعه و حكومت چه در دورة پيش از اسلام و چه پس از اسلام در ضمن ملاحظات عام‌تري دربارة اين و دنيا مندرج است. بدين جهت آگاهي از چگونگي انديشه‌هاي سياسي مستلزم آن است كه كم و بيش همه متون و منابعي كه به نحوي خود كار بينش و نگرش ايراني در زندگي فردي و اجتماعي است از اندرز نامه‌ها گرفته تا كتب ملل و نحل و شرح حالها بدقت مطالعه شود (عنايت، 1369: 61)
اين مقاله به دنبال بررسي نظرية شاهي آرماني در ايران باستان و به عبارتي انديشه سياسي ايرانشهري و تداوم آن در دورة اسلامي مي‌باشد؟ سؤال اساسي اين مي‌باشد كه مدل رهبري سياسي ارائه شده در انديشة سياسي ايرانشهري كدم مي‌‌باشد؟ و اين تئوري ارائه شده در دورة بعد از اسلام به چه شكلهايي متجلي شد؟ فرضيه‌اي كه مورد سنجش قرار مي‌گيرد اين است: مدل رهبري سياسي در انديشة ايرانشهري
Persian utopia تئوري شاهي آرماني بوده است؛ بعد از ظهور اسلام اين تئوري در قالبهاي مختلف از قبيل فلسفه سياسي، سياستنامه و حكمت اشراق …. تداوم پيدا كرد، اما اين قالبهاي تفكر هر كدام به فراخور موقعيت و شرايط سياسي خاص خود، وجوهي از آن برداشته و در قالب تفكر خاص خود ادامه دادند.این تحقیق با فرمت word و قابل ویرایش در اختیار شما قرار می‌گیرد.
تعداد صفحات تحقیق: 22