پاورپوینت مقدمه‌ ای بر نظام حساب های ملی و برآورد تولید ناخالص شهری

جدول تولید ناخالص داخلی ایران,تولید ناخالص داخلی ایران در سال 2021,تولید ناخالص داخلی ایران در سال 1400,داده های سری زمانی تولید ناخالص داخلی ایران,تولید ناخالص داخلی ایران 2020,آمار تولید ناخالص داخلی ایران 1400,تولید ناخالص ملی,تولید ناخالص داخلی ایران در سال 99,میزان تولید ناخالص داخلی ایران,تولید ناخالص داخلی ایران در سال 2020,ایران در جهان چندم است,دانلود داده های سری زمانی,داده های سری زمانی قیمت نفت,نمودار تولید ناخالص داخلی ایران,داده های سری زمانی بانک مرکزی,تولید ناخالص داخلی(pdf),درآمد ملی ایران در سال 98,درآمد سرانه سالانه ایران,آمار تولید ناخالص داخلی ایران,جدول رشد اقتصادی ایران,ساختار تولید ملی ایران,حساب های ملی چیست,رشد اقتصادی ایران در سال 95,نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه ایران,میزان تولید ناخالص داخلی,نرخ بهره در ایران,تولید ناخالص داخلی فصلی,آمار نرخ ارز در ایران,مسئله تولید ناخالص داخلی,گزارش تولید ناخالص داخلی,تعریف تولید ناخالص داخلی,تولید ناخالص داخلی به زبان ساده,تفاوت تولید ناخالص داخلی و ملی,فرمول تولید ناخالص داخلی,ترکیه تولید ناخالص داخلی,تولید ناخالص داخلی اسمی,تولید ناخالص داخلی کشورها,محاسبه تولید ناخالص ملی,تولید ناخالص ملی ایران,انواع تولید ناخالص ملی,تولید ناخالص ملی کشورها,معایب تولید ناخالص ملی,مسائل تولید ناخالص ملی,تولید ناخالص داخلی یعنی چه,تولید ناخالص داخلی چگونه محاسبه می شود,تولید ناخالص داخلی آمریکا,تولید ناخالص داخلی ایران,پاورپوینت مقدمه‌ ای بر نظام حساب های ملی و برآورد تولید ناخالص شهری دانلود پاورپوینت با موضوع مقدمه‌ ای بر نظام حساب های ملی و برآورد تولید ناخالص شهری ، در قالپاورپوینت مقدمه‌ ای بر نظام حساب های ملی و برآورد تولید ناخالص شهری|35015004|arshad100|آمار تولید ناخالص داخلی ایران,آمار تولید ناخالص داخلی ایران در سال 95,داده های سری زمانی تولید ناخالص داخلی ایران,تولید ناخالص داخلی ایران در سال 96,آمار تولید ناخالص داخلی ایران در سال 94,تولید ناخالص داخلی pdf,تولید ناخالص ملی,تولید ناخالص د,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت مقدمه‌ ای بر نظام حساب های ملی و برآورد تولید ناخالص شهری هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

پاورپوینت مقدمه‌ ای بر نظام حساب های ملی و برآورد تولید ناخالص شهری

دانلود پاورپوینت با موضوع مقدمه‌ ای بر نظام حساب های ملی و برآورد تولید ناخالص شهری،

در قالب ppt و در 65 اسلاید، قابل ویرایش.بخشی از متن پاورپوینت:

مقدمه :
فلان شهر کم‌کارند و تنبل؛ عوضش فلانی‌ها سخت‌کوشند. هر چه فلانی‌ها اهل قهوه‌خانه و خوش‌گذرانی‌اند؛ فلانی‌ها باید از صبح سحر تا بوق آن حیوان باوفا کار کنند. شما هم شاید این عبارات و امثال این‌ها را شنیده باشید. جملاتی که سعی می‌کند بر مبنای یک استقرا یا مشاهده تجربی، قضاوتی کلی از میزان کارایی مردم یک شهر، به دست دیگران بدهد. اما آیا واقعا اینگونه است؟ این جملات تا چه حد صحیح هستند؟
یکی از ساده‌ترین‌ راه‌ها برای راستی‌آزمایی این گزاره‌ها در عصر کنونی، مراجعه به آمار است. در این مورد خاص، آمار تولید ملی با برش استانی و شهری مشخص خواهد کرد که هر استان چه میزانی در تولید ملی کشور نقش دارد و آن‌وقت محک علمی معتبری برای صحت یا خطا بودن آن جملات یافت خواهد شد.


مبانی و تعاریف
رشد اقتصادی
برای تعریف رشد اقتصادی باید با یک تعریف پیشین به نام تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه آشنا بود. تولید ناخالص ملی به زبان ساده یعنی کل درآمدی که جمعیت یک کشور در طی یک سال تمام تولید می‌کنند. حال اگر این درآمد را تقسیم بر تعداد جمعیت کشور کنند، درآمد سرانه به دست می‌آید. اگر این درآمد سرانه نسبت به سال قبل افزایش پیدا کند به اصطلاح گفته می‌شود اقتصاد کشور رشد کرده است.
رشد اقتصادی یعنی درآمد بالاتر و زندگی بهتر برای هر فردی که در یک کشور زندگی می‌کند.
رشد اقتصادی یکی از شاخص‌هایی است که در اقتصاد کلان چه در سطح ملی و چه در سطح بین‌المللی اهمیت بالایی دارد. چرا که نشان می‌دهد وضع اقتصاد در هر کشور چگونه است، سطح رفاه جامعه در چه اندازه است، بهره‌وری سرمایه و نیروی انسانی در چه سطحی است، تورم چه اندازه است، چه مقدار سرمایه‌گذاری و پیشرفت در حوزه سرمایه‌گذاری رخ داده و خلاصه این که اوضاع اقتصاد و وضع اقتصادی هر جامعه چگونه است. گاهی این شاخص جایگاه یک کشور در بین کشورهای همتراز، همسایه یا در دنیا نشان می‌دهد. گاهی نیز نشان می‌دهد در مقیاس خود کشور در سال گذشته چه اتفاقاتی در حوزه اقتصادی رخ داده است.
تولید ناخالص داخلی (GDP)
تولید ناخالص داخلی یعنی ارزش مجموع کالاها و خدماتی که طی یک دوره معین (به طور معمول یک سال)، در داخل مرزهای یک کشور تولید می‌شود. محصول‌ ناخالص‌ داخلی‌ یک شهر، از مجموع‌ ارزش افزوده‌ی فعالیت‌های اقتصادی‌ واحدهای‌ تولیدی‌ مستقر در آن شهر‌ به‌دست‌ می‌آید.
تولید ناخالص داخلی در واقع احتساب مقدار کالاها و خدمات نهایی است که در انتهای زنجیره تولید قرار گرفته است و خود آنها برای تولید و خدمات دیگر خریداری نمی‌شود. مثلا خرید و فروش خانه‌ای که دو سال پیش ساخته شده در تولید ناخالص داخلی امسال محاسبه نمی‌شود. حتی اگر این خانه امسال خریده یا فروخته شود. البته در این معامله حق کمیسیون اخذ شده از طرفین در تولید ناخالص داخلی همان سال احتساب می‌شود.
تولید ناخالص داخلی نشان می‌دهد رونق در اقتصاد در چه اندازه است. زیربناهای توسعه و ساخت اقتصاد تا کجا پیش رفته و چطور کار می‌کند. شرایط اقتصادی برای راه‌اندازی و تداوم کسب و کار چگونه و تعداد بیکاران در یک جامعه تا چه اندازه بوده و چه تعداد شغل جدید در اقتصاد ایجاد شده است؟
تولید ناخالص داخلی یک کشور در مقایسه با کشورهای دیگر در واقع حجم و ارزش اقتصاد هر کشور را نشان می‌دهد.*توضیحات: در این پاورپوینت کلیه اصول نگارشی رعایت شده است و برای بهتر فهماندن موضوع از اشکال و تصاویر استفاده شده است.