پاورپوینت انتقادگرى و انتقادپذيرى در حكومت علوى

پاورپوینت انتقادگرى و انتقادپذيرى در حكومت علوى توضیحات: دانلود پاورپوینت با موضوع انتقادگرى و انتقادپذيرى در حكومت علوى ، در قالب ppt و در 14 اسلاید، قابل ویراپاورپوینت انتقادگرى و انتقادپذيرى در حكومت علوى|35022824|arshad100|انتقاد پذیری در قرآن,انتقاد پذیری در نهج البلاغه,احادیثی در مورد انتقاد,امام علی از من انتقاد کنید,نقد در نهج البلاغه,نقد حاکم در نهج البلاغه,نقد معصوم در نهج البلاغه,نقد و انتقاد
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت انتقادگرى و انتقادپذيرى در حكومت علوى هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

پاورپوینت انتقادگرى و انتقادپذيرى در حكومت علوى

توضیحات:

دانلود پاورپوینت با موضوع انتقادگرى و انتقادپذيرى در حكومت علوى ،

در قالب ppt و در 14 اسلاید، قابل ویرایش.بخشی از متن پاورپوینت:

امروزه، يكى از جدّى ترين مسايل فلسفه سياسى، نقش مردم در تعيين نوع و هدايت سمت و سوى حكومت است. حضور مردم در صحنه سياسى، نمادهاى گوناگون دارد كه از مهمترين آنها، حضور نقادانه و جست و جوگرانه مردم در نوع رفتار و منش مسؤولان حكومتى است. بشرِ جايزالخطاء اگر به حال خود واگذارده شود، آن چنان در تهاجمِ انواعِ عواملِ فساد، خودباخته مى شود كه گاهى بى آن كه خود بفهمد، در كمند شيطان گرفتار آمده و در عين حال، در پندار خود، خويشتن را راه يافته مى يابد.

مفهوم انتقاد:

جوهرى، در صحاح مى گويد: انتقد الدراهم: «أخرج منها الزيف ... ناقَدَهُ: ناقَشَهُ في الأمر؛ درهمهاى ناخالص را از مجموعه آن جدا كردن، انتقادِ درهمهاست و نقد كسى، به معناى مناقشه كردن با او در باره چيزى است.

عيب جويى و انتقاد:

در روايات بسيارى، از عيب جويى و سرزنش مؤمن، به شدت نهى شده است.
امير مؤمنان عليه السلام مى گويد:
... و مَنْ شَغَلَ نَفْسَهُ بغير نَفْسِهِ، تَحَيَّر في الظلمات و ارْتبكَ في الهلكات، و مدّت به شياطينُه في طغيانه و زَيَّنَتْ له سيّ ءَ اعماله؛

علل فراخوانى على(ع) به نقد حكومت خود:

آنچنان كه سابقاً گفتيم، امير مؤمنان عليه السلام شهروندان خود را به انتقاد از عملكرد خويش، تشويق كرده و از آنان، با كمال اخلاص، در باره ارائه مشورت و ارزيابى سيستم كارى و حكومتى خويش، دعوت به عمل آورده است.
و . . .فهرست مطالب:

مقدمه

مفهوم انتقاد

عيب جويى و انتقاد

نهى از منكر و انتقاد

فلسفه انتقاد

ارزش و جايگاه انتقادگرى

نقد حاكمان

تفاوتهاى اساسى نقد حاكمان و مردم

نقدپذيرى حاكمان

انتقاد از حاكمان و امنيّت ملّى

مرز انتقاد و توطئه در حكومت علوى

علل فراخوانى على(ع) به نقد حكومت خودتوجه: چيزی که اين فایل را با بقیه فایل ها متمايز کرده است قابل ویرایش بودن و و آماده پرينت و ارائه بودن آن می باشد تا خريدار از خريد خود کاملا راضی باشد.