پژوهش مدیریت آموزشی وتصمیم گیری

توضیحات: دانلود پژوهش با موضوع مدیریت آموزشی وتصمیم گیری، در قالب doc و در 38 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن : دربارة مديريت بايد گفت از نظر لغوي به معناي اداره كردن مي‌باشد، ولي از نظر اصطلاحي به تعداد صاحبنظران و نويسندگان در اين زمينه از مديريت تعپژوهش مدیریت آموزشی وتصمیم گیری|35025920|arshad100|پژوهش مدیریت آموزشی وتصمیم گیری,,مبانی مظری مدیریت آموزشی وتصمیم گیری,,تحقیق مدیریت آموزشی وتصمیم گیری,,مقاله مدیریت آموزشی وتصمیم گیری,,پایان نامه مدیریت آموزشی وتصمیم گیری,,پریزوال مدیریت آموزشی وتصمیم گیری,,پیشینه تحقیق مدیریت آموزشی وتصمیم ,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پژوهش مدیریت آموزشی وتصمیم گیری هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

توضیحات:دانلود پژوهش با موضوع مدیریت آموزشی وتصمیم گیری،در قالب doc و در 38 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن :دربارة مديريت بايد گفت از نظر لغوي به معناي اداره كردن مي‌باشد، ولي از نظر اصطلاحي به تعداد صاحبنظران و نويسندگان در اين زمينه از مديريت تعريف ارائه شده است كه در ذيل به چند مورد اشاره مي‌شود؛
ـ مديريت يعني هنر انجام دادن كار به وسيله ديگران. (فالت، 1924) (علاقه‌بند، 1371، ص13)
ـ مديريت فرآيندي است كه به وسيله آن كوششهاي فردي و گروهي به منظور نيل به هدف مشترك، هماهنگ مي‌شود.
ـ فليپو مديريت را هماهنگي همه منابع از طريق فراگردهاي برنامه‌ريزي و كنترل عمليات سازمان به طوري كه هدفها را بتوان بطور موثر و صرفه جويانه حاصل نمود، تعريف مي‌كند. (ميركمالي، 1373، ص21)
ـ مديريت يعني علم و هنر متشكل و هماهنگ، رهبري و كنترل فعاليتهاي دسته‌جمعي، براي نيل به هدفهاي مطلوب با حداكثركارايي. (قرايي مقدم، 1375، ص33)
ـ مديريت فرايندي است كه موجب مي‌شود سازمانها به هدفهايشان دست يابند و اين مهم از طريق برنامه‌ريزي، سازماندهي، و كنترل منابع سازمانها، از جمله ايجاد تعهد در كاركنان انجام مي‌گيرد.
ـ مديريت فرآيندي است از برنامه‌ريزي، سازماندهي، رهبري و كنترل تلاشهاي اعضاي سازمان و مورد استفاده قرار دادن ساير منابع سازماني براي رسيدن به هدفهاي مشخص يا اعلام شده سازمان. (استونر، فريمن، 1375، ص17)
ـ هنري فايول مديريت را پيش‌بيني فعاليت‌ها براي نيل به هدفهاي سازماني در آينده، تعريف مي‌كند.
ـ مك فارلند مفهوم مديريت را چنين بيان مي‌دارد: «فراگردي كه به وسيله آن مديران به ايجاد، هدايت و حفظ سازمانهاي متضمن هدف، از طريق تلاش انساني منظم و توأم با همكاري و هماهنگي مي‌پردازند.
و . . .

فهرست مطالب: مديريت
تاريخچه مديريت
مديريت علمي
اثرات و كاربرد تئوري مديريت علمي در سازمانهاي آموزشي
تئوري اداري
كاربرد تئوري اداري در آموزش و پرورش
بوروكراسي يا ديوانسالاري
دورة كلاسيك نو (مكتب روابط انساني)
مكتب رفتاري (نگرش رفتاري)
نگرش سيستمي
مديريت اقتضايي
مديريت آموزشي
اهميت مديريت آموزشي
تعاريف مديريت آموزشي
اهداف مديريت آموزشي
وظايف مديران آموزشي
برنامه‌ريزي
انواع برنامه‌ريزي
محاسن برنامه‌ريزي
محدوديت‌هاي برنامه‌ريزي
سازماندهي
مراحل سازماندهي
هدايت و رهبري
هماهنگي
تصمیم گیری
انواع تصمیمات
فرآیندهای تصمیم گیری
تصمیم گیری در مدیریت آموزشی
كنترل و ارزشيابي
سوابق تحقيق
تحقيقات داخلي
تحقيقات خارجي

منابع دارد