پژوهش مدیریت منابع انسانی و عملکرد سازمانی

توضیحات: دانلود پژوهش با موضوع مدیریت منابع انسانی و عملکرد سازمانی، در قالب doc و در 73 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن: انسان به عنوان یک منبع و سرمایه: سرمایه انسانی وسیله ای است برای دستیابی به مزیت رقابتی ، ماهنامه بیزینس ، آینده را با عنوان جنگ پژوهش مدیریت منابع انسانی و عملکرد سازمانی|35025961|arshad100|پژوهش مدیریت منابع انسانی و عملکرد سازمانی,,تحقیق مدیریت منابع انسانی و عملکرد سازمانی,,مقاله مدیریت منابع انسانی و عملکرد سازمانی,,پایان نامه مدیریت منابع انسانی و عملکرد سازمانی,,پریزوال مدیریت منابع انسانی و عملکرد سازمانی,,پایان نامه مدیریت ,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پژوهش مدیریت منابع انسانی و عملکرد سازمانی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

توضیحات:دانلود پژوهش با موضوع مدیریت منابع انسانی و عملکرد سازمانی،
در قالب doc و در 73 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:انسان به عنوان یک منبع و سرمایه:
سرمایه انسانی وسیله ای است برای دستیابی به مزیت رقابتی ، ماهنامه بیزینس ، آینده را با عنوان جنگ جهانی برای استعدادها معرفی می نماید، نیازی روز افزون برای تشویق خلاقیت، شاهراه های استعداد که باید نیروی کاررا دگرگون نماید ازدیگر مولفه های جهان آینده خواهد بود. در دنیای آینده دیگر گزارشهای سالانه که در آن مولفه های مالی به صورت عملکرد به هیئت مدیره داده می شود محلی از اعراب نخواهد داشت، بلکه سازمان باید بتواند اثبات نماید که مردم بزرگترین سرمایه آن می باشد . (گیبسون و کریستوفر،2010: 4)
بهره وری کارگران علمی، بزرگترین چالش مدیریتی قرن بیست و یکم است. افزایش بهره وری کارگر علمی در کشور های توسعه یافته، رمز و ضرورت بقا آنها است. کشور های توسعه یافته، به هیچ طریق دیگری نمی توانند به حفظ کیان خود امیدوار باشند چه رسد به حفظ رهبری و سطح زندگیشان. (دراکر، 1386: 193)
دراکر زمانی که مقایسه ای بین بهره وری در دو نوع کارگر رابررسی می کند چنین بیان میدارد که کار بر روی موضوع بهره وری کارگران علمی، از مدتها قبل، آغاز شده است، ما از لحاظ کار واقعی بر روی بهره وری کار گران علمی در سال 2000 تقریبا در همان جایی هستیم که از لحاظ بهره وری کارگران یدی، در سال 1900، یعنی یک قرن پیش بودیم .( همان،175)
وظیفه مدیریت حفظ دارایی های سازمانی است که در اختیار دارد. مفهوم این حرف در جایی که دانش تک تک کارگران علمی، نوعی دارایی ، و در اغلب موارد، دارایی اصلی یک موسسه ، به حساب می آید، چه می باشد؟معنا و مفهوم این مطلب در سیاست های پرسنلی و کارگزینی چیست؟برای جذب و حفظ کارگران علمی با بالاترین بهره وری به چه چیزهایی نیاز است؟برای افزایش بهره وری آنها، وتبدیل بهره وری افزوده آنها به ظرفیت کاری سازمان، چه چیزهایی لازم است؟ (همان،183).
بررسی مقایسه ای مسائل نظری ناشی از پژوهش:
هر زایشی نیازمند لقاح ناشی از تبیین شباهت ها و یا تفاوت های دو و یا چند پدیده است.شباهت ها سخن از آن دارد که الف همچنان است که ب می باشد و تفاوت هاآنگاه سربر می آورند که ج ازگونه ای باشد درحالیکه د از گونه ای دیگر.هر تزی نیازمند سنتز ایده ها بوده و سنتز ایده ها از دل تبیین شباهت ها بر می خیزد.(والک ،1998).
و . . .

فهرست مطالب:انسان به عنوان یک منبع و سرمایهبررسی مقایسه ای مسائل نظری ناشی از پژوهشنگاه به سازمان از درون و برونترکیبی از دیدگاه بارنی و استراتژی رقابتی پورترتئوری مبادلات اجتماعیتئوری ویژگی های شغلی
ضرورت کمی سازی دستاورد های منابع انسانیرویکردهای مختلف مطالعه شیوه های مدیریت منابع انسانیسیستم کاری عملکرد بالاماهیت ارتباط مدیریت منابع انسانی و عملکرد سازمانی
نام هایی متفاوت، ویژگی هایی مشترکو . . .
منابع دارد