مقاله ترجمه شده تجزيه و تحليل مخاطرات شغلي (مركز ايمني و بهداشت حرفه‌اي كانادا)

قسمتی از متن: تجزيه و تحليل مخاطرات شغلي روشي براي افزايش دانش و جلوگيري از مخاطرات در محيط كار مي‌باشد . ارزيابي مخاطرات شغلي (JHA) روشي است كه به ارائه اصول امقاله ترجمه شده تجزيه و تحليل مخاطرات شغلي (مركز ايمني و بهداشت حرفه‌اي كانادا)|39005741|arshad100|دانلود پروژه,دانلود مقاله,دانلود تحقیق,دانلود پایان نامه,آریافایل,مقاله ترجمه شده تجزيه و تحليل مخاطرات شغلي از مركز ايمني و بهداشت حرفه‌اي كانادا,مقاله مركز ايمني و بهداشت حرفه‌اي كانادا,پروژه مخاطرات شغلی,بهداشت حرفه ای,دانلود پروژه کار,م,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان مقاله ترجمه شده تجزيه و تحليل مخاطرات شغلي (مركز ايمني و بهداشت حرفه‌اي كانادا) هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
قسمتی از متن:

تجزيه و تحليل مخاطرات شغلي روشي براي افزايش دانش و جلوگيري از مخاطرات در محيط كار مي‌باشد . ارزيابي مخاطرات شغلي (JHA) روشي است كه به ارائه اصول ايمني و بهداشت پذيرفته شده در محيط كار با توجه به عملكرد ويژه خود مي‌پردازد . در يك JHA مراحل اوليه كار جهت شناسايي مخاطرات بالقوه (پنهاني) و تعيين ايمن ترين روش انجام كار بررسي و امتحان مي‌گردند . از موارد ديگري كه مكمل اين طرح هستند مي‌توان تجزيه و تحليل شغلي (JSA) و تحليل مخاطرات شغلي را نام برد .
در برخي موارد ، تجزيه و تحليل به تمامي امور مرتبط با كار و نه فقط ايمني توسعه مي‌يابد كه اين امر تجزيه و تحليل شغلي نام مي‌گيرد .
تجزيه و تحليل شغلي يا تجزيه و تحليل از لحاظ بازرسي و وظايف آن مبتني بر اين عقيده است كه ايمني بخش اصلي و مهم در هر شغلي است . عناوين شغلي و بازرسي به طور معمول عبارتست از ارزيابي كار به طور ويژه نظير «آسياب عملگر» «خاموش كننده تحت فشار» و يا «تعويض لاستيك پنچر» كه تجزيه و تحليل گرهاي مخاطرات شغلي مانند موقعيت جك ماشين عمل مي‌كنند .

فهرست:
- تجزيه و تحليل خطرات شغلي چيست؟
- فوايد انجام تجزيه و تحليل خطرات شغلي چيست؟
- 4 مرحله اوليه و اساسي كدامند ؟
- چرا انتخاب شغل از اهميت خاصي برخوردار است ؟
- چگونه مي‌توان 4 مرحله اوليه در هر شغل را شناسايي نمود ؟
- چگونه مي‌توان مخاطرات بالقوه (پنهاني) را شناسايي نمود؟
- چگونه ارزيابي و محاسبات حفاظتي و پيشگيري انجام مي‌گردد؟
- چگونه مي‌توان اطلاعات حاصل از تجزيه و تحليل خطرات شغلي را در دسترس ديگران قرارداد ؟
- پيوست A : فرم نمونه برگه هاي گزارش كار (Work Sheet) آناليز مخاطرات شغلي
- پيوست B : فرم نمونه فهرست و سياهه شغلي و بازرسي .