تحقیق بررسی اجاره انسان و قوانين آن در اسلام

مقدمه: بي گمان كار به معناي تلاش و كوشش براي توليد در هر حوزه¬اي، عملي ارزشي است. كار به اشكال مختلف ظهور و بروز مي كند؛ از اين رو مي توان از كار فكري ، كار هنري ، كار معنوي و كار جسمي و بدني سخن گفت. در همه اين موارد آنچه اصالت مي يابد تلاش توليدي بتحقیق بررسی اجاره انسان و قوانين آن در اسلام|39009462|arshad100|اجاره در فقه و قرآن,فلسفه كارگري,حقوق كارگر و آداب كارگري,منبع اصلي رابطه كار ,قرارداد اجاره خدمات در حقوق فرانسه قبل از انقلاب,دانلود تحقیق اجاره انسان,کار تحقیقی فقه اسلامی,دانلود پروژه علوم اسلامی,تحقیق پیرامون اجاره انسان ,دانلود پایان ن
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق بررسی اجاره انسان و قوانين آن در اسلام هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مقدمه:
بي گمان كار به معناي تلاش و كوشش براي توليد در هر حوزه¬اي، عملي ارزشي است. كار به اشكال مختلف ظهور و بروز مي كند؛ از اين رو مي توان از كار فكري ، كار هنري ، كار معنوي و كار جسمي و بدني سخن گفت. در همه اين موارد آنچه اصالت مي يابد تلاش توليدي بشر است.
بشر براي دست يابي به كمال و سعادت و آسايش و آرامش نيازمند تهيه امكانات و وسايل و بر طرف كردن مشكلات و چالش هاي پيش روست. بنا بر این اقدام به تلاش و كوشش مي كند تا به اين هدف نايل شود. براي دست يابي به هدف ، تلاش در شكل هاي پيش گفته خودنمايي مي كند. تفكر و طرح و برنامه ريزي بخشي از توليد است. بدون تفكر و تدبر و تامل ممكن نيست انسان بتواند در حوزه عمل و تلاش جسمي موفق شود. از اين روست كه توليد فكري به عنوان توليد پايه مطرح مي شود.فهرست مطالب :
مقدمه
مفهوم شناسی اجاره در فقه و قرآن
فلسفه كارگري
حقوق كارگر و آداب كارگري
بخش اول - قرارداد : منبع اصلي رابطه كار
الف - قرارداد اجاره خدمات در حقوق فرانسه قبل از انقلاب
ب- اجاره خدمات ( اجاره اشخاص ) در حقوق مدني
بخش دوم - مداخله قانونگذار در روابط كار و افول قرارداد كار بعنوان منبع اساسي اين روابط
الف- مداخله قانونگذاران در روابط كار و تصويب مقررات كار
ب - جنبه جمعي روابط كار
ج - رابطه كار بر اساس غير قراردادي
بخش سوم - رابطه كار جانشين قرارداد كار
الف - نظريه كارگاه : رابطه كار در چهارچوب كارگاه
ب- انتقاد نظريه كارگاه
بخش چهارم - نقش فعلي قرارداد كار