تحقیق اقدامات تاميني و تربيتي در لبنان

قسمتی از متن: پيشرفت و توسعه علوم پديده مجازات نيز مورد بازنگري قرار گرفت و نتيجه اين بود كه مجازات عليرغم شدت و حدت آن‌، در پيشگيري از وقوع جرم و اصلاح مجرمين تحقیق اقدامات تاميني و تربيتي در لبنان|39012086|arshad100|تحقیق اقدامات تاميني و تربيتي,دانلود پایان نامه حقوق,دانلود مقاله اقدامات تامینی,دانلود تحقیق در مورد اقدامات تامینی,ماهيت قضايي اقدامات تاميني,انواع اقدامات تاميني و تربيتي,اقدامات تامینی چیست,پروژه اقدامات تامینی,تدابير تاميني عيني
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق اقدامات تاميني و تربيتي در لبنان هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

قسمتی از متن:
پيشرفت و توسعه علوم پديده مجازات نيز مورد بازنگري قرار گرفت و نتيجه اين بود كه مجازات عليرغم شدت و حدت آن‌، در پيشگيري از وقوع جرم و اصلاح مجرمين نارسا مي‌باشد. آنچه كه در مجازات موردنظر قرار مي‌گيرد تنبيه محكومين مي‌باشد نه اصلاح آنها. براي جلوگيري از اين امر و اصلاح و تربيت مجرمين تدابيري اتخاذ شد كه اين تدابير اقدامات تاميني و تربيتي نام گرفت‌. در واقع مي‌توان گفت كه اقدامات تاميني مجموعه اقداماتي هم‌تراز با مجازات يا جايگزين آن مي‌باشد. اين اقدامات علي‌رغم اينكه آزادي‌هاي فردي را براي مدتي نامعين محدود و يا سلب مي‌كند، متكي به قانون بوده و از طرف مراجع ذيصلاح تعيين و اعمال مي‌شوند. اين تدابير گاه به عنوان مجازات اصلي و گاه به عنوان مجازات تكميلي مطرح مي‌شود و هدف آن پيشگيري از جرم مي‌باشد. در قانون مجازات لبنان اين اقدامات تحت عنوان «التدابير الاحترازيه‌» وارد قانون شده و در فصل دوم قانون مجازات‌، از مواد ۷۰ الي ۱۱۱ را به خود اختصاص داده است‌. در اين نوشتار قبل از بيان انواع اقدامات تاميني و تربيتي در كشور لبنان‌، به طور خلاصه طبيعت مجازات و اقدامات تاميني و تربيتي را در قانون اين كشور مورد بررسي قرار خواهيم داد.


فهرست:
اقدامات تاميني و تربيتي در لبنان
مجازات‌
اقدامات تاميني و تربيتي
وجوه اشتراك مجازات‌ها و اقدامات تاميني و تربيتي
مبحث دوم‌: وجوه افتراق مجازات و اقدامات تاميني
شرايط قانوني و شكلي اجراي اقدامات تاميني
ماهيت قضايي اقدامات تاميني
انواع اقدامات تاميني و تربيتي
تدابير تاميني محدود كننده آزادي
تدابير تاميني محدود كننده آزادي شامل‌
اماكن ممنوعه دو نوع هستند
تدابير تاميني محروم كننده
تدابير تاميني محروم كننده شامل‌
تدابير تاميني عيني
تدابير تاميني عيني شامل‌
منابع