گزارش كارآموزي در بيمارستان فيروزگر و بيمارستان شهيد هاشمي نژاد

مقدمه : زمين بيمارستان فيروزگر توسط فرد خيري بنام مرحوم مغفور فيروزگر در سال 1332 وقف شده است . اين بيمارستان داراي 345تخت مصوب بوده و داراي بخش هاي جراحي عموميگزارش كارآموزي در بيمارستان فيروزگر و بيمارستان شهيد هاشمي نژاد|39012516|arshad100|گزارش كارآموزي در بيمارستان فيروزگر ,مدیریت بیمارستان,بيمارستان شهيد هاشمي نژاد,گزارش کارآموزی مدیریت بیمارستان,کارآموزی رشته مدیریت,دانلود گزارش کارآموزی در بیمارستان,خرید گزارش کارورزی مدیریت,مدیریت در بیمارستان,کارورزی بیمارستان,گزارش کار
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان گزارش كارآموزي در بيمارستان فيروزگر و بيمارستان شهيد هاشمي نژاد هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مقدمه :
زمين بيمارستان فيروزگر توسط فرد خيري بنام مرحوم مغفور فيروزگر در سال 1332 وقف شده است . اين بيمارستان داراي 345تخت مصوب بوده و داراي بخش هاي جراحي عمومي ، ارتوپدي ،جراحي اعصاب ،داخلي ، زنان زايمان ،ICU جنرال ، ICU جراحي اعصاب ، CCU ، بخش Post CCU ، دياليز ، غذد و رشته هاي فوق تخصصي خون و انكولژي ، فوق تخصص عفوني ، متابوليسم و غدد درون ريز و نفرولژي ، اتاق هاي عمل و بخش اورژانس شبانه روزي ، داروخانه مركزي ، داروخانه اورژانس ، آزمايشگاه مركزي و آزمايشگاه اورژانس مي باشد. اين بيمارستان طرف قرارداد با سازمان هاي بيمه گر از جمله بيمه خدمات درماني ، تامين اجتماعي ، ارتش ، نيروي انتظامي و كميته امداد و ساير بيمه ها مي باشد.

مديريت و برنامه ريزي راهبردي:
چنانچه برنامه ريزي بر اساس مديريت راهبردي صورت گيرد، سازگار با ارزش ها و باورها بوده و موجب دگرگوني اساسي در تغيير ساختار و رفتارها و اداره امور بر اساس برنامه ريزي نظام مند ، شاخص پذير ،هدف دار و قابل وصول خواهد شد .
مديريت راهبردي را بايد با توكل به خدا و تعلق فرهنگي و سرزميني شروع نمود. در مديريت راهبردي گذشته ، حال و آينده سازمان و محيط پيرامون آن بررسي مي شود. لازمه اين مديريت ، مديريت بر درون و آشنا با محيط بيرون بوده و با تعامل عوامل بيروني و دروني ، اهداف محقق خواهد شد. در حقيقت نقاط قوت و ضعف را شناسايي و فرصت ها و تهديد ها را در برنامه دخيل خواهيم داد و اصل را برنامه ريزي نيروي انساني مي دانيم كه سرمايه اصلي توسعه مي باشد.


چشم انداز(Vision) بيمارستان فيروزگر
ما تمام تلاش خويش را بكار مي بنديم تا با ايجاد نگرش صحيح به انسان ها و با رويكرد مديريت جامع عملكرد (TQM) و سيستم اطلاعات مديريتي (HIS ) با تكيه بر اصول مهارت ، منزلت و اعتقاد به منشور حقوق بيمار ، در نهايت احترام و دلسوزي خدماتي فراتر از انتظار و منحصر به فرد در محيطي آرام و صميمي و بر اساس برنامه چشم انداز ايران 1404 كشور در بخش سلامت به مشتريان ارائه نمائيم .

استراتژي ها :
تقويت و توسعه فرهنگ مديريت جامع كيفيت ( TQM )
افزايش دسترسي به خدمات با تكيه بر اصل مشتري مداري
عمال برنامه هاي كاهش اتلاف منابع و افزايش درآمد
بهبود سيستم پايش و ارزيابي كيفي خدمات و بهبود شاخص هافهرست:
معرفی بیمارستان فیروزگر
مقدمه
مديريت و برنامه ريزي راهبردي
رسالت (Mission) بيمارستان فيروزگر
استراتژي ها :
بررسي عوامل دروني سازمان
فرم نقاط قوت (Strengths)
فرم نقاط ضعف (Weaknesses)
معرفی بیمارستان هاشمی نژاد
تاریخچه
نظر اجمالی
آرمان
رسالت
ارزش ها
بیمه های طرف قرارداد
بخش تغذيه
ارتباطات:
قوانين ومقررات:
فرايند كاري بخش تغذيه
فلوچارت بخش تغذيه
برخي از نكات واحد تغذيه
واحد کارپردازی و انبار داری
فرايند كاري در انبار و تداركات
فلوچارت بخش انبار و كار پردازي
برخي نكات درباره بخش انبار و تداركات
بخش امور مالي
كليات
فرايند واحد ترخيص يا درآمد – قسمت بستري
فرايند واحد صندوق بخش امور مالي
فرايند واحد تامين اعتبار
بخش امور مالی
بخش مددکاری
فرایند کاری بخش مددکاری
بخش كارگزيني
فرايند استخدام در كارگزيني
بخش مدارك پزشكي
فرايند كاري بخش پذيرش و مدارك پزشكي
بخش تاسيسات و خدمات