حسابداری (رویکردهای هزینه یابی)

مقدمه: قيمت تمام شده يكي از ابعاد مهم در رقابت است. ايجاد تعادل اين مؤلفه با ساير ابعاد رقابت يعني كيفيت و زمان مستلزم اعمال مديريت بر آن است. براي اينكه بتواندحسابداری (رویکردهای هزینه یابی)|39013029|arshad100|حسابداری,دانلود تحقیق در مورد هزینه یابی,تحقیق هزینه یابی ,نحوه هزینه یابی,هزینه یابی حسابداری,رویکردهای هزینه یابی,حسابداري مديريت,كاركردهاي ABC,مزاياي سيستم ABC,تجميع ,تجزيه ,تحليل ,استراتژيك
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان حسابداری (رویکردهای هزینه یابی) هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مقدمه:
قيمت تمام شده يكي از ابعاد مهم در رقابت است. ايجاد تعادل اين مؤلفه با ساير ابعاد رقابت يعني كيفيت و زمان مستلزم اعمال مديريت بر آن است. براي اينكه بتواند از قيمت تمام شده در رويكردها و تكنيكهاي مختلف مديريت استفاده نمود، لازم است ابتدا قيمت تمام شده را به شكل صحيح و مناسب محاسبه نمود. محاسبه قيمت تمام شده مستلزم تخصيص هزينه هاي انجام شده به انواع محصولات توليدي شركت است كه به اين فرآيند اصطلاحاً هزينه هابي گفته مي شود. در اين بخش ابتدا رويكردهاي مختلف براي هزينه يابي ( محاسبه قيمت تمام شده) مورد بحث و بررسي و مقايسه قرار مي گيرند. و در ادامه هزينه يابي بر مبناي فعاليت و مباني آن تشريح مي گردد.

فهرست:
مقدمه
انواع رويكردهاي هزينه يابي
اهداف و وظايف اصلي حسابداري مديريت
تاريخچه تكامل و تحول حسابداري مديريت
سير تكامل فعاليتهاي حسابداري مديريت
كمك به شناسايي فعاليتها به تفكيك داراي ارزش و فاقد ارزش
مفهوم هزينه، اصطلاحات و طبقه بندي آن
مديريت هزينه
انتخاب روش تخصيص بهاي تما شده
بهايابي مبتني بر فعاليت
كاركردهاي ABC
محدوديتهاي روش هزينه يابي بر مبناي فعاليت
مزاياي سيستم ABC
معايب سيستم ABC