تحقیق قواعد حقوق جزا در قوانين دوره عثماني و تأثير دين بر آنها

بخشی از متن اصلی : سياري از خلاءها و اشتباهات صورت گرفته در تحقيقات مربوط به حقوِ دوره عثماني در زمينه حقوِ جزاست . زيرا پاره اي از محققان بيگانه و بومي كه از اصول كلي حقوِ جزاي اسلام و شرايط و عناصر تعزيرات اطلاعات جامعي ندارند، احكام جزايي موجود درتحقیق قواعد حقوق جزا در قوانين دوره عثماني و تأثير دين بر آنها|39014127|arshad100|حقوق جزایی,عثمانی,جزا,جزا در دوران عثمانی,قوانين دوره عثماني,حقوق جزا در قوانين دوره عثماني ,حقوق جزا در دوره عثمانی, تحقیق قواعد حقوق جزا در عثمانی,حقوق در دولت عثمانی,تحقیق در مورد حقوق جزا,تحقیق درباره عثمانی , کار تحقیقی قواعد حقوق جزا
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق قواعد حقوق جزا در قوانين دوره عثماني و تأثير دين بر آنها هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

بخشی از متن اصلی :
سياري از خلاءها و اشتباهات صورت گرفته در تحقيقات مربوط به حقوِ دوره عثماني در زمينه حقوِ جزاست . زيرا پاره اي از محققان بيگانه و بومي كه از اصول كلي حقوِ جزاي اسلام و شرايط و عناصر تعزيرات اطلاعات جامعي ندارند، احكام جزايي موجود در قوانين عثماني را مغاير با حقوِ جزاي اسلام مي دانند. براساس ادعاي آنان ، قوانين حقوِ جزاي عثماني ، احكام حقوِ جزاي اسلام را تغيير داده اند.مثلاً در حقوِ جزاي اسلام مجازات زنا رجم يا تازيانه است اما سلطان فاتح و ديگر سلاطين عثماني به جاي آن جريمه مالي گذاشته و حتي مجازات حدود را تغيير داده اند و احكام جديد مبتني بر سياست عدليه (دادگستري ) بود نه سياست ديني . ادعاي مذكور سطحي و بي پايه است چرا كه :
اولاً صاحبان اين گونه ادعاها، حقوِ جزاي اسلام را به سه قسمت حدود، قصاص و تعزيرات تقسيم كرده اند، بدون اينكه متوجه اين نكته شوند كه مجازات تعزيري به نظر اوالوالامر بستگي دارد. به همين دليل است كه در حقوِ جزاي عثماني ، قانونگذار در مورد تعزيرات كاري جز تعيين صلاحيت در اعمال ، قانون محدود اقدام ديگري به عمل نياورده است .

فهرست:
حــــدود
1. زنـــا
2. قــذف
3. سرقت
4. بغي (عصيان بر عليه دولت )
5. ارتــداد
6. شرب خمر
7. لــواط
8. جنايت
تعزيرات و مجازات :
1. تعريف و ماهيت آن
2. جرايم تعزيري وانواع آن
حقوقدانان عثماني به اين گونه مجازات تعزيري ، كيفرهاي سياست (تنبيه ) مجرد مي گفتند.
3. مجازات تعزيري و انواع آن
1ـ3. مجازات اعدام
2ـ3. مجازات شلاِ
3ـ3. مجازات حبس
4. اجراي مجازات تعزيري


این فایل به همراه چکیده ، فهرست مطالب ، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمت word ، قابل ویرایش در اختیار شما قرارمی‌گیرد.

تعداد صفحات :28