تحقیق بررسی كودكان و نوجوانان بزهكار و بزه ديده در قانون

رساله با موضوع كودكان و نوجوانان بزهكار و بزه ديده در قانون، در قالب DOC، در 26 صفحه، قابل ویرایش، فهرست مطالب: چكيده مقدمه بیان مسأله اهمیت و ضرورت تحقیق اهدافتحقیق بررسی كودكان و نوجوانان بزهكار و بزه ديده در قانون|39019235|arshad100|تحقیق بررسی كودكان و نوجوانان بزهكار و بزه ديده در قانون,مسئولیت کیفری اطفال و نوجوانان در قانون مجازات اسلامی,مسئولیت کیفری اطفال و نوجوانان در قانون ایران,جزوه حقوق کیفری کودکان و نوجوانان,دکتری حقوق کیفری اطفال و نوجوانان,حقوق کیفری اطفال و ن,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق بررسی كودكان و نوجوانان بزهكار و بزه ديده در قانون هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

رساله با موضوع كودكان و نوجوانان بزهكار و بزه ديده در قانون،
در قالب DOC، در 26 صفحه، قابل ویرایش،

فهرست مطالب:
چكيده
مقدمه
بیان مسأله
اهمیت و ضرورت تحقیق
اهداف تحقیق
پیشینه تحقیق
سوالات تحقیق
سوال اصلی
سوالات فرعی
فرضیه های تحقیق
روش جمع آوری تحقیق

فصل اول: سیاست کیفری ایران در قبال كودكان و نوجوانان بزهكار و بزه ديده
مبحث اول: قوانين موضوعه ايران در خصوص كودك بزهكار
گفتار اول: مفهوم كودك در قوانين ايران
گفتار دوم: حــدود
گفتار سوم: قصاص
گفتار چهارم: ديات
گفتار پنجم: تعزيرات
گفتار ششم: مجازاتهاي بازدارنده
مبحث دوم: قوانين موضوعه ايران در خصوص كودك بزه ديده
گفتار اول: تخفيف مجازات
گفتار دوم: تشديد مجازات
گفتار سوم: جرم انگاري
نتیجه گیری
منابع و مآخذقسمتی از متن:
چكيده
قانون جزاي ايران نيازمند بازنگري در ديدگاه خود راجع به كودكان بزهكار و بزه ديده است. تمييز سن بلوغ از سني كه بتوان كودك را از جهت كيفري مسؤول شناخت، و حذف موادي از قانون مجازات اسلامي كه اجازه تعزير طفل بزهكار را صادر نموده، از مواردي است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.
در كاهش آمار بزه ديدگي كودك، لازم است قانونگذار در مواردي به جرم انگاري متوسل شده، ارتكاب برخي اعمال از جمله تشويق كودك به فساد و فحشاء را مستوجب مجازات نمايد. آثار سوء اخلاقي ارتكاب جرم بر كودك بايد مورد توجه قرار گيرد. تسريع در رسيدگي به جرايم عليه اطفال، تشديد مجازات مرتكبان جرم عليه اطفال و اعطاي جنبه عمومي به كليه جرايم عليه اطفال، نقش مؤثري در كاهش بزه ديدگي اين قشر نيازمند حمايت دارد.