تحقیق بررسی تاثیر ورزش بر سلامت روان افراد

تحقیق با موضوع تاثیر ورزش بر سلامت روان افراد ، در قالب DOC، در 30 صفحه، قابل ویرایش، فهرست مطالب: چکیده مقدمه بیان مسئله فرضیه‌های تحقیق اهداف تحقیق اهداف جزئیتحقیق بررسی تاثیر ورزش بر سلامت روان افراد|39019307|arshad100|تحقیق بررسی تاثیر ورزش بر سلامت روان افراد,مقاله در مورد تاثیر ورزش بر سلامت روان,تاثیر ورزش بر سلامتی,pdf,تاثیر ورزش بر سلامت روانی دانش آموزان,تاثیر ورزش بر سلامت روان pdf,تاثیر ورزش بر سلامت جسم,تاثیر ورزش بر سلامت اعصاب و روان,تاثیر ورزش ب,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق بررسی تاثیر ورزش بر سلامت روان افراد هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

تحقیق با موضوع تاثیر ورزش بر سلامت روان افراد،
در قالب DOC، در 30 صفحه، قابل ویرایش،

فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
بیان مسئله
فرضیه‌های تحقیق
اهداف تحقیق
اهداف جزئی
اهداف و فایده پژوهش
ابزار گردآوری
تعریف اصطلاحات
تاثیر ورزش در سلامت روان
ضرورت و اهمیت پژوهش
چگونگي مبارزه با بيماري رواني با ورزش
اشخاص شاد مشتاق تغییر هستند
ورزش راز سلامتی
اهمیت ورزش
مدل جدید سلامت روحی و روانی با ورزش
روانشناسی و سلامت با ورزش
نتیجه گیری
منابع و ماخذ
قسمتی از متن:

چکیده
پی آمدهای ورزش و فعالیتهای ورزشی در کاهش استرسهای مختلف نمایان می‌شود. فعالیت بدنی منظم، سلامت روانی را بهبود می‌بخشد، استرس، اضطراب و افسردگی را کاهش می‌دهد. به پیشگیری و کنترل رفتارهای خطرآفرین، مانند استعمال دخانیات، الکل یا سایر موارد، مصرف رژیم غذایی نامناسب یا بروز خشونت خصوصاً در میان کودکان و جوانان کمک می‌کند.ورزش شدید و منظم با احساس فشار عصبی و اضطراب کمتر همراه است. اشخاصی که در برنامه‌های تناسب اندام و ورزش شرکت می‌کنند می‌گویند کارآیی آنان در محل کار و نگرششان، بهتر می‌شود مثلاً اشتباهات کمتری می‌کنند و همچنین شرکت منظم در فعالیت‌های بدنی دارند بهتر می‌توانند وزن خود را کنترل کنند، ظاهری بهتر دارند و فعالیت جسمی و ورزش را با توفیق انجام می‌دهند.ورزش کسالت و تنبلی را از انسان زدوده و به وی نشاط و شادابی بخشیده، او را برای انجام کارهای وظایف فردی و اجتماعی آماده نموده و اخلاقش را بهبود می‌بخشد. در انسان غریزه قدرت‌طلبی، برتری طلبی و مبارزه وجود دارد ورزش و مسابقات ورزشی اگر در محیط و جو سالم برگزار شوند زمینه اشباع این غریزه از طریق صحیح فراهم می‌سازند اگر این غریزه و سایر غرایز کنترل نشده و به مسیر صحیح، هدایت نشوند برای جامعه مشکل ساز و مسئله آفرین خواهند بود انسان مایل است با دیگران باشد و با آنان بیامیزد این غریزه یا تمایل شدید را می‌توان از طریق ورزش برآورده ساخت در ورزش در زمینه نیل به ارزشهای اجتماعی دیگری نیز چون کارگروهی، وفاداری و روحیه ورزشکاری می توان توفیق یافت محیط صمیمانه و مطلوب ورزشی، اغلب فرصتی مناسب برای ایجاد روابط انسانی و شکل‌گیری دوستی ماست. ورزش به انسان تحرک می بخشد و حرکت و تحرک به ویژه در کودکان لازمه رشد است اگر عضو نیرومندی از اعضای بدن یک ورزشکار را چندین ماه در گچ قرار دهند و تحرک را از آن سلب نمایند ضعیف و لاغر خواهد شد، اگر جنبش کم شود دفاع بدن کم و ضعیف می‌گردد و همچنان که داشتن تحرک و ورزش موجب سلامتی بدن و طول عمر می‌گردد. نداشتن تحرک نیز موج مرگ زودرس می‌گردد.به طور کلی تحقیق موردنظر، به منظور بررسی اثرات ورزش بر سلامت روان انجام گرفته است.