تحقیق عدالت در یونان باستان

دانلود تحقیق با موضوع عدالت در یونان باستان، در قالب Word و در 37 صفحه قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق : در جهان جدید عدالت تنها بخشی از اخلاق فردی را در برمی‌گیتحقیق عدالت در یونان باستان|39019627|arshad100|عدالت در یونان باستان,, دانلود تحقیق عدالت در یونان باستان,, پاورپوینت در مورد عدالت در یونان باستان,, تحقیق عدالت در یونان باستان,, تحقیق درباره عدالت در یونان باستان,, تحقیق راجع به عدالت در یونان باستان,, تحقیق آماده عدالت در یونان باستان,,,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق عدالت در یونان باستان هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود تحقیق با موضوع عدالت در یونان باستان،
در قالب Word و در 37 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :
در جهان جدید عدالت تنها بخشی از اخلاق فردی را در برمی‌گیرد و ما اگر كسی دروغ بگوید یا به بچه‌ها بی‌اعتنایی كند به او لقب ناعادل نمی‌دهیم اما در نظام افلاطونی و كلاً نظام فكری یونان باستان عدالت تنها یك فضیلت محسوب نمی‌شود بلكه جمیع فضایل را در بر می‌گیرد.

● پیشگفتار
« الملک یبقی مع الکفر و لایبقی مع الظلم »
تاریخ نشان داده است که هیچ جامعه‌ای بدون وجود قانون - مدوّن یا غیرمدوّن - نتوانسته است پابرجا بماند و میزان ماندگاری و تداوم حکومت‌ها را می توان در میزان توجه آنان به قانون جستجو کرد. و البته روشن است که قانون بدون توجه مداوم رهبران حکومت محترم و قابل اجرا نمی ماند و نیز بدون رعایت عدالت در اجرای قانون، احترام به آن در دل‌ها جا ی نخواهد گرفت.
بااندکی توجه به حکومت‌های ایران باستان و مقایسه‌ی آن‌ها با حکومت‌های پس از اسلام در ایران از نظر طول مدت حکومت، درمی‌یابیم که حکومت‌های ایران باستان عموما ًتوانسته‌اند مدتی طولانی سلطه ی خود را حفظ کرده و حتی توسعه دهند، درحالی که طولانی ترین حکومت های پس از اسلام در ایران، از نظر طول مدت حکومت، قابل مقایسه باحکومت‌هایی چون اشکانیان و ساسانیان نیستند. ...