تحقیق بررسي و تحليل كاربري اراضي شهري – روستايي با استفاده از تكنوژيهاي RS

دانلود تحقیق با موضوع بررسي و تحليل كاربري اراضي شهري – روستايي با استفاده از تكنوژيهاي RS ، در قالب Word و در 35 صفحه قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق : «بررسي و تحليل كاربري اراضي شهري – روستايي با استفاده از تكنوژيهاي RS كلمات كليدي: GLS, RS، شهرسازتحقیق بررسي و تحليل كاربري اراضي شهري – روستايي با استفاده از تكنوژيهاي RS|39020902|arshad100|تحليل كاربري اراضي شهري, دانلود تحقیق تحليل كاربري اراضي شهري, پاورپوینت تحليل كاربري اراضي شهري, تحقیق در مورد تحليل كاربري اراضي شهري, تحقیق درباره تحليل كاربري اراضي شهري, تحقیق راجع به تحليل كاربري اراضي شهري, تحقیق آماده تحليل كاربري اراضي شهري,,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق بررسي و تحليل كاربري اراضي شهري – روستايي با استفاده از تكنوژيهاي RS هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود تحقیق با موضوع بررسي و تحليل كاربري اراضي شهري – روستايي با استفاده از تكنوژيهاي RS ،
در قالب Word و در 35 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :
«بررسي و تحليل كاربري اراضي شهري – روستايي با استفاده از تكنوژيهاي RS
كلمات كليدي: GLS, RS، شهرسازي, استقرار سكونتگاه روستايي, اراضي كشاورزي, كاربري اراضي
خلاصه:
اهداف اين نوشته در بررسي و تحليل تغيير كاربري اراضي روستايي – شهري، با استفاده از سنجش از دور و سيستمهاي اطلاعات جغرافيايي مي‌باشد. در اين مطلب، 2 مطالعة چند زمانه در 2 سايت (مكان) مختلف اداره شده است.
اولين سايت شامل سه شهر در Morcco، و دمين سايت در آبادي Al-Ahsa در عربستان سعودي مي باشد. هدف اصلي تحقيق اثرات شهرنشيني روي اراضي كشاورزي بوده است. اولين مطالعه روي 6 تصوير از (Spot-HRV) 2 تصوير از هر شهر و دومين مطالعه روي 2 تصوير از Land Sat-TM پايه ريزي شده بود. تصوير بصري از شبيه سازي ماهو.اره يا ما را قادر ساخته بود تا 3 نقشه از طبقه بندي اراضي و مطالعات مربوطه تهيه كنيم.
با استفاده از ابزارهاي GLS بطور نسبي تخمين زده شده بود كه تغييرات در طول 20 سال اخير در Aorocco و 14 سال اخير در Saudi Arabia اتفاق افتاده است. رويهم رفته تغييرات، نحوة تكامل محل پيدايش را روشن ساخته است و نقشه اثبات مي كند كه شهرنشيتي بطور اساسي اراضي كشاورزي را در امر فعاليتهاي زمين خواري تحت فشار قرار داده است.
در نتيجه، RS و GLS با يكديگر با دادة معيني مي توانند، مورد استفاده قرار بگيرند جهت كمك به تصميم گيرندگان براي آماده سازي نقشه هاي آتي، بخاطر يافتن گزينه هاي مناسب براي استقرار شهرسازي.
1. معرفي:
ابزارهاي سنجش از دور همراه با GLS جهت جمع آوري، نمايش، ذخيره، تجزريه و تحليلي و ارائه خروجي داده براي محيط زيست شهري و ...حومه استفاده شده اند، تا برنامه ريزان بتوانند مجموعه هاي دادة مطمئني را جهت مديريت بهتر مناطق شهري و حومة شهري، تهيه كنند ...